Motor Lublin pokonał Wierną Małogoszcz i awansował na drugie miejsce w tabeli

Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin wygrali czwarty mecz z rzędu. W środę, podopieczni Jacka Magnuszewskiego pokonali przed własną publicznością Wierną Małogoszcz 2:1. Dzięki kolejnym trzem punktom żółto-biało-niebiescy awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Jacek Magnuszewski, trener Motoru, dokonał kilku zmian w porównaniu do ostatniej potyczki. Po raz pierwszy od pierwszej minuty w podstawowym składzie zagrał wypożyczony z Górnika Łęczna Patryk Szysz, a do podstawowej jedenastki wrócił m.in. Rafał Król.

Od początku spotkania inicjatywa należała do miejscowych, a goście nastawili się na kontry. I to oni pierwsi objęli prowadzenie, kiedy to w 14. minucie Marcin Kołodziejczyk celnie egzekwował rzut karny. Radość gości nie trwała długo, ponieważ w 19. min do wyrównania doprowadził Kamil Stachyra. Później obydwie strony miały kilka okazji do zmiany wyniku, ale ostatecznie po 45 min. był remis.

Druga odsłona spotkania to ataki Motoru. Efekt bramkowy przyszedł w miarę szybko. W 58. minucie Kamil Oziemczuk strzałem z dystansu nie dał szans na skuteczną obronę Bartoszowi Gogulskiemu. Lublinianie dalej przeważali, ale już nie udało się im pokonać bramkarza Wiernej.

Po 6 kolejkach na czele tabeli jest Garbarnia Kraków (13 punktów), a Motor traci do niej oczko. W sobotę (godz. 16), lublinianie zmierzą się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.

Motor Lublin – Wierna Małogoszcz 2:1 (1:1)
Bramki:
Stachyra 19, Oziemczuk 58 – Ma. Kołodziejczyk 14 z rzutu karnego)

Motor: Socha – Falisiewicz, Gieraga, Dikij, Kowalczyk, Szysz (75 Michota), Piekarski (80 Zaniewski), Król, Oziemczuk (90 Kamiński), Kaczmarek, Stachyra (70 Tymosiak)
Wierna: Gugulski – Krzeszowski, Bała, Grunt, Mi.Kołodziejczyk, Malinowski (80 Kraus), Czarnecki, Ma. Kołodziejczyk, Hajduk (65 Kowalski), Krzyżyk (78 S. Trybek), Smolarczyk
Żółte kartki: Zaniewski – Mi. Kołodziejczyk
Sędziował: Michał Górka z Tarnowa
Widzów: 1923

Materiał oryginalny: Motor Lublin pokonał Wierną Małogoszcz i awansował na drugie miejsce w tabeli - Kurier Lubelski