Motor Lublin pokonał Wólczankę Wólkę Pełkińską (ZDJĘCIA)

Do trzech razy sztuka. W trzeciej serii spotkań trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej, pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę przed własną publicznością beniaminka Wólczankę Wólkę Pełkińską 2:1. W następnej serii gier, żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Izolatorem Boguchwała.

Początek spotkania ułożył się wybornie dla gości. Już w 8 minucie piłkę do lubelskiej bramki skierował Krzysztof Pietluch. Miejscowi rzucili się do odrabiania strat. Mieli kilka szans na doprowadzenie do wyrównania, ale udało im się tej sztuki dokonać w ostatniej minucie pierwszej połowy. Rafał Król strzałem z rzutu karnego nie dał szans golkiperowi zespołu z Podkarpacia.

Po zmianie stron, żółto-biało-niebiescy wciąż atakowali. W 54 min po dośrodkowaniu Konrada Gąsiorowskiego piłkę do własnej siatki skierował Adam Poprawa. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, ponieważ na 5 minut przed jego końcem czerwoną kartką za faul ukarany został bramkarz Motoru Paweł Lipiec. Mimo grania w osłabieniu, Motor zdołał dowieźć zwycięstwo.

Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:1)
Bramki: Król 45 z rzutu karnego – A. Poprawa 54 samobójcza – Pietluch 8
Żółte kartki: Komor – Lech
Czerwona kartka: Lipiec 85 za faul poza polem karnym