Motor Lublin pozyskał kolejnego zawodnika i poszerzył sztab szkoleniowy

Karol Kurzępa
Karol Kurzępa
fot. Sylwia Kulig / Motor Lublin
Siódmego transferu przed sezonem 2020/21 dokonał Motor Lublin. Kontraktem z beniaminkiem II ligi związał się bramkarz Michał Lach. Ponadto, w sztabie szkoleniowym żółto-biało-niebieskich pojawili się nowi trenerzy.

Lach ma 18 lat, 196 cm wzrostu i w przeszłości bronił barw m.in. TOP54 oraz Podlasia Biała Podlaska, a także warszawskiej Polonii. – Uważam, że przejście do Motoru Lublin to bardzo dobry kierunek. Myślę, że trener bramkarzy Arkadiusz Onyszko przekaże mi wiele wskazówek, a dla mnie to będzie spory krok w przód – przyznaje młody piłkarz, cytowany przez klubowy portal.

To siódmy nowy zawodnik lubelskiego klubu sprowadzony w ostatnich tygodniach. Wcześniej kontrakty z Motorem podpisali Leszek Jagodziński, Michał Król, Sebastian Madejski, Seweryn Kiełpin, Ariel Wawszczyk i Daniel Świderski.

Do zmian doszło w sztabie szkoleniowym lubelskiego zespołu. Nowym trenerem przygotowania motorycznego został Szymon Gieroba, który zastąpił na stanowisku Piotra Wilawera, pracującego w Motorze od lipca 2018 roku. 32-letni Gieroba to były zawodnik m.in. BKS Lublin, Cisów Nałęczów, KS Dąbrowica i Sokoła Konopnica. Jako trener pracował natomiast w sztabie szkoleniowym męskiego Górnika Łęczna oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników. Następnie trafił do kobiecej drużyny z Łęcznej i był specjalistą od motoryki oraz asystentem Piotra Mazurkiewicza. Od 2 kwietnia do 14 maja ubiegłego roku samodzielnie prowadził zielono-czarne. Jednak bilans dwóch zwycięstw, takiej samej liczby remisów i trzech porażek z rzędu sprawił, że musiał pożegnać się ze stanowiskiem. Ostatnim pracodawcą Gieroby była pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz. W klubie z województwa małopolskiego pełnił funkcję trenera przygotowania fizycznego.

Na zdjęciu Szymon Gieroba
Na zdjęciu Szymon Gieroba fot. Wojciech Szubartowski

Do grona trenerów Motoru dołączył ponadto nowy analityk, Adrian Kędzierski. 24-letni trener w przeszłości szkolił grupy młodzieżowe BKS-u Lublin i był asystentem w trzecioligowej Stali Kraśnik. Natomiast zimą 2020 roku dołączył do Akademii Piłkarskiej Motor Lublin, gdzie aktualnie prowadzi zajęcia z dziećmi z rocznika 2012 oraz jest asystentem trenera zespołu U-18.

ZOBACZ TAKŻE:

Motor Lublin jest wszędzie. Graffiti kibiców w całym mieście...

Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie