Motor Lublin przegrał sparing z drugoligową Stalą Rzeszów. Kolejne trafienie Krzysztofa Ropskiego

Trzecioligowy Motor Lublin wciąż bez zwycięstwa w zimowych sparingach przed rundą wiosenną sezonu 2019/20. Po remisach w Łęcznej z Górnikiem 2:2 oraz w Rzeszowie z Resovią 0:0, podopieczni Mirosława Hajdo przegrali w Słocinie z także drugoligową Stalą Rzeszów 2:3.

W środowym sparingu gole dla Motoru strzelali dwaj nowi zawodnicy. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 15. minucie Krzysztof Ropski. To jego trzecie trafienie dla lublinian w tym okresie przygotowawczym. Niebawem okaże się, czy napastnik oficjalnie będzie graczem żółto-biało-niebieskich, ponieważ działacze Motoru są w sporze z jego poprzednim klubem, Siarką Tarnobrzeg. Ostateczny werdykt wyda Komisja Rozwiązywania Sporów Sportowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Stal jeszcze w pierwszej połowie z nawiązką odrobiła straty i po 45. min. prowadziła 2:1. W 68. min. było już 3:1. W 87. min. końcowy wynik spotkania ustalił Filip Wójcik, który wczoraj podpisał umowę z Motorem. Do lubelskiego klubu trafił z drugoligowej Stali Stalowa Wola.

Kolejny mecz kontrolny Motor ma zaplanowany na najbliższą sobotę (1 lutego, godz. 11). Tego dnia zmierzy się na wyjeździe z ligowym rywalem, Hetmanem Zamość.

Stal Rzeszów – Motor Lublin 3:2 (2:1)
Bramki: Pieczara 30, Michalik 39, Pląskowski 68 – Ropski 15, Wójcik 87
Motor (I połowa): Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany, Kunca, Kumoch, Król, Duda, Ceglarz, Ropski; Motor (II połowa): Kalinowski – Michota, Grodzicki (76 Zbiciak), Cichocki, zawodnik testowany (65 Kajpust), Wójcik, Rymek, Swędrowski, Darmochwał, Nowak, Ropski (63 Król, 85 Duda)