Motor Lublin przegrał sparing z Legionovią Legionowo (ZDJĘCIA)

Marcin Puka
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin po raz pierwszy zaprezentowali się kibicom przed sezonem 2018/19. Żółto-biało-niebiescy przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem z drugiej ligi, Legionovią Legionowo 1:2. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Dawid Pożak, który do ekipy z Koziego Grodu przeniósł się kilka dni temu z Wisły Puławy.

Kibice, którzy przybyli na spotkanie mogli nie poznać zespołu. Po nieudanym sezonie 2017/18 (Motor nie awansował do drugiej ligi) z zespołem pożegnało się wielu doświadczonych piłkarzy. Z lubelskiej ekipy odeszli m.in. Marcin Burkhardt, Paweł Socha, Artur Gieraga, Szymon Zgarda, Julien Tadrowski, czy Kamil Oziemczuk.

W ich miejsce na razie pozyskano wspomniano wyżej Pożaka, Michała Wołosa, Tomasza Brzyskiego i Piotra Darmochwała. Z wypożyczenia z Hetmana Zamość wrócił Michał Paluch, a do zespołu dołączyło kilku juniorów, którzy podpisali pierwsze profesjonalne kontrakty w seniorach. Można się spodziewać, że w najbliższych dniach do Motoru dołączy jeszcze kilku zawodników, w tym na przykład trenujący od kilku dni z żółto-biało-niebieskimi Adam Nowak (ostatnio występował w trzecioligowej Avii Świdnik) czy Marcin Świech (Hetman Zamość).

Mariusz Sawa, który po poprzednich rozgrywkach zastąpił na ławce trenerskiej Motoru Piotra Zasadę) w starciu z ekipą z Mazowsza sprawdzał kilku piłkarzy.

Na boisku w pierwszej połowie w zespole gospodarzy pojawili się: bramkarz, dwóch środkowych pomocników i boczny pomocnik. Po zmianie stron Sawa testował bramkarza, prawego obrońcę i bocznego pomocnika. Wiemy, że jednym z testowanych graczy był Irakli Meschia. Ostatnio pomocnik ten reprezentował Wisłę Puławy. Poza tym między słupkami pojawił się Adrian Olszewski (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski).

Pierwsza część spotkania należała do lublinian, którzy cały czas atakowali bramkę przeciwnika. Przewaga została udokumentowana w 31. minucie, kiedy to piłkę do siatki ładnym strzałem skierował Pożak. Po zmianie stron (obydwaj trenerzy dokonali wielu zmian) mecz się wyrównał. Z czasem do głosu doszli przyjezdni, którzy dwukrotnie wykorzystali błędy graczy miejscowych. Motor nie był w stanie doprowadzić chociażby do wyrównania.

Warto wspomnieć, że w ekipie gości na murawie pojawili się m.in. Slaven Jurisa i Burkhardt. Chorwacki pomocnik w przeszłości był zawodnikiem Motoru. Spekuluje się, że Legionovia jest także zainteresowana innym byłym piłkarzem lublinian, Kamilem Majkowskim.

Co ciekawe, sobotnie starcie odbyło się na stadionie miejskim przy Alejach Zygmuntowskich 5 (boczne boiska Areny poddawane są modernizacji), gdzie Motor wcześniej od wielu lat rozgrywał spotkania o ligowe punkty.

Za tydzień (21 lipca, godzina jeszcze nie ustalona), Motor w kolejnym meczu towarzyskim podejmie Victorię Sulejówek.

Motor Lublin – Legionovia 1:2 (1:0)
Bramka dla Motoru: Pożak 31
Motor (I połowa): zawodnik testowany 1 – Michota, Cichocki, Kursa, Brzyski, Pożak, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, Nowak, Dusiło; Motor (II połowa): zawodnik testowany 5 – zawodnik testowany 6, Wołos, Kamiński, Świech, Buczek, Słotwiński, Darmochwał, Kumoch, zawodnik testowany 7, Paluch

Materiał oryginalny: Motor Lublin przegrał sparing z Legionovią Legionowo (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski