Motor Lublin przegrał towarzyski mecz z Pogonią Siedlce

Marcin PukaZaktualizowano 
fot. KK
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin rozegrali trzeci mecz kontrolny przed sezonem 2019/20. Po domowym zwycięstwie nad ligowym rywalem KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, dzisiaj (13 lipca) zespół dowodzony przez Mirosława Hajdo przegrał na wyjeździe 0:1 z występującą szczebel wyżej Pogonią Siedlce.

– Przegraliśmy po pechowo straconej bramce. W całym meczu przeprowadziliśmy kilka ciekawych akcji. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy – mówi Mirosław Hajdo, trener Motoru. – Zagraliśmy lepiej niż w potyczce z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego. Nasza gra mogła się podobać.

W lubelskiej ekipie testowanych było m.in. dwóch bocznych pomocników. – Jeden z nich zaprezentował się z niezłej strony i jesteśmy nim zainteresowani – zdradza trener Motoru.

Do Motoru oficjalnie dołączyli już bramkarz Krystian Krupa, obrońca Rafał Grodzicki, mogący występować w obronie i w pomocy Adam Nowak, pomocnicy Sławomir Duda oraz Przemysław Koszel i napastnik Michał Grunt. Poza tym sztab szkoleniowy lublinian sprawdza jeszcze kilku nowych graczy.

– Na razie mamy wielu zawodników testowanych. Dopiero zaczęliśmy treningi, więc póki co się poznajemy – mówi Grzegorz Bonin, pomocnik trzecioligowca z naszego regionu. –Myślę, że potrzeba jeszcze przynajmniej tygodnia, żeby ustabilizować kadrę. A później będziemy się zgrywać, jest jeszcze sporo czasu do ligi – dodaje doświadczony piłkarz.

Przypomnijmy, że po sezonie 2018/29 z Motorem rozstał się trener Robert Góralczyk, którego zastąpił wspomniany wyżej Hajdo. Jakie są wrażenia piłkarzy po kilku dniach pracy z nowym trenerem?

– Na pewno pozytywne. Widać, że sporo czasu będziemy poświęcali taktyce. Mamy w kadrze sporo młodych zawodników, którzy mają siłę, dynamikę, ale jednak pozostałe aspekty są u nich zaniedbane, dlatego na nich będziemy się koncentrować – wyjawia Bonin.

Motor w ostatnim czasie ciężko pracował i nadal tak przez jeszcze jakiś czas będzie. Ma to przynieść efekty od pierwszej kolejki, zaplanowanej na weekend 10/11 sierpnia.

– Tak, przez dwa tygodnie poza sparingami będziemy praktycznie ćwiczyli dwa razy dziennie. Najpierw będzie ciężko, ale pewnie z biegiem czasu zrobi się coraz lżej. To jest jednak okres przejściowy, więc nie będzie aż tak, jak w zimie. Atmosfera w drużynie dopiero się buduje. Czekamy aż tak skład się wykrystalizuje i wtedy będzie można pracować nad atmosferą – kończy Bonin.

Kolejne sprawdziany żółto-biało-niebiescy mają zaplanowane na najbliższą środę (17 lipca). Obydwa na bocznym boisku Areny Lublin. Najpierw (godz. 13) zmierzą się z beniaminkiem drugiej ligi Legionovią. Co ciekawe, zespół z Mazowsza prowadzi Marcin Sasal, nie tak dawno trenujący ekipę z Koziego Grodu. Natomiast o godz. 16.30 przeciwnikiem Motoru będzie czwartoligowy Lewart Lubartów.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Walków 76 z rzutu karnego
Motor: Olszewski – zawodnik testowany, Grodzicki, Cichocki, Michota, Duda, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Bonin, Paluch, Darmochwał; (II połowa): zawodnik testowany – zawodnik testowany, Grodzicki (60 Cichocki), zawodnik testowany, Michota – Koszel, Kumoch, zawodnik testowany (65 Buczek), zawodnik testowany, Rak, Grunt

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jano Unia Lublin

I taki zespół finansuje miasto?? ! I obcina fundusze na rozwój kobiecej piłki. Za pół roku to lublinianie będą chcieli oglądać kobieca piłkę na poziomie niż nierobów na trawie.

m
mikeza
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

2019-07-13T21:51:32 02:00, Gość:

Zgłoś się do szpitala na Krasnickich,tam Ci pomogą

2019-07-13T22:08:20 02:00, mikeza:

na Krasnickich raczej nikomu nie pomogą, a ty kolego jeśli nie wiesz o czym piszę to miej trochę wstydu i nie zabieraj głosu. Na tą chwilę wstrzymano wszelką finansową pomoc dla seniorskich klubów spoza ekstraklasy, poza motorem. Cytat : Dzisiaj Pan Jakub Kosowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki poinformował nas przekazując decyzję od szefostwa, że w miejskim budżecie zabrakło jakichkolwiek ❌ środków 💲 na udział lubelskich drużyn w seniorskich rozgrywkach od 1. do 4. ligi w sezonie 2019/2020. Nie dotyczy to tylko motoru lublin.

2019-07-14T09:06:21 02:00, Pioter:

To chyba dobrze. Bo Motor to,, perełka,,!

Fakt Motor Lublin, to perełka, bo nie ma takiego klubu, który tak mocno trzyma się nogami i rękami tej ligi i za wszelką cenę nie chce awansować. To ewenement w skali całego kraju. A, że my wszyscy płacimy za ten kabaret z naszych podatków, to już całkiem inna bajka.

P
Pioter
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

2019-07-13T21:51:32 02:00, Gość:

Zgłoś się do szpitala na Krasnickich,tam Ci pomogą

2019-07-13T22:08:20 02:00, mikeza:

na Krasnickich raczej nikomu nie pomogą, a ty kolego jeśli nie wiesz o czym piszę to miej trochę wstydu i nie zabieraj głosu. Na tą chwilę wstrzymano wszelką finansową pomoc dla seniorskich klubów spoza ekstraklasy, poza motorem. Cytat : Dzisiaj Pan Jakub Kosowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki poinformował nas przekazując decyzję od szefostwa, że w miejskim budżecie zabrakło jakichkolwiek ❌ środków 💲 na udział lubelskich drużyn w seniorskich rozgrywkach od 1. do 4. ligi w sezonie 2019/2020. Nie dotyczy to tylko motoru lublin.

To chyba dobrze. Bo Motor to,, perełka,,!

m
mikeza
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

2019-07-13T22:15:51 02:00, Gość:

Urodziłem się w Lublinie i Motor zawsze pisze się z dużej litery !!!

pytanie tylko czy można być dumnym z tego, że ta drużyna kompromituje nasze miasto od kilku lat biorąc ciężkie pieniądze z miejskiego budżetu, i co rok cudownie nie może awansować :)

G
Gość
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

Urodziłem się w Lublinie i Motor zawsze pisze się z dużej litery !!!

m
mikeza
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

2019-07-13T21:51:32 02:00, Gość:

Zgłoś się do szpitala na Krasnickich,tam Ci pomogą

na Krasnickich raczej nikomu nie pomogą, a ty kolego jeśli nie wiesz o czym piszę to miej trochę wstydu i nie zabieraj głosu. Na tą chwilę wstrzymano wszelką finansową pomoc dla seniorskich klubów spoza ekstraklasy, poza motorem. Cytat : Dzisiaj Pan Jakub Kosowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki poinformował nas przekazując decyzję od szefostwa, że w miejskim budżecie zabrakło jakichkolwiek ❌ środków 💲 na udział lubelskich drużyn w seniorskich rozgrywkach od 1. do 4. ligi w sezonie 2019/2020. Nie dotyczy to tylko motoru lublin.

G
Gość
2019-07-13T20:55:18 02:00, mikeza:

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

Zgłoś się do szpitala na Krasnickich,tam Ci pomogą

m
mikeza

miasto oficjalnie obcięło wszelką finansową pomoc dla seniorskich drużyn spoza ekstraklasy, oczywiście poza motorem, bo to jest "perełka". Jak to możliwe, że jedni dostają miliony a inni figę z makiem. Może ktoś z ratusza wyjaśni taką chorą sytuację ??

Dodaj ogłoszenie