Motor Lublin przegrał z Chrobrym Głogów i odpadł z Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Piłkarzom trzecioligowego Motoru Lublin nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z beniaminkiem pierwszej ligi. W sobotę, podopieczni Mariusza w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski ulegli przed własną publicznością Chrobremu Głogów 0:4. Zespół gości w nagrodę w 1. rundzie PP zmierzy się z innym pierwszoligowcem – GKS Katowice.

Żółto-biało-niebiescy mieli apetyty na awans do kolejnej rundy Pucharu Tysiąca Drużyn, ale z drugiej strony mówili oni, że są na etapie ciężkich treningów. Trzecioligowy sezon zaczyna się za dwa tygodnie, a pierwsza liga rusza już za sześć dni. Mimo to kibice Motoru liczyli, że ich pupile sprawią niespodziankę.

Niestety sobotni mecz zaczął się najgorzej jak to tylko możliwe. Już w 1 minucie Mateusz Hałambiec ładnym strzałem z dystansu umieścił piłkę w lubelskiej siatce. Gdy w 21 minucie za faul ukarany czerwoną kartką został bramkarz gości Amadeusz Skrzyniarz nadzieje wśród kibiców Motoru odżyły. Niestety, przyjezdni dobrze się bronili, a po przerwie jeszcze trzykrotnie pokonali Pawła Lipca.

Motor Lublin – Chrobry Głogów 0:4 (0:1)
Bramki: Hałambiec 1, 62, Szczepaniak 79, Sędziak 84
Motor: Lipiec – Kazubski, Komor (46 Ptaszyński), Karwan, Falisiewicz, Król, Piekarski, Jabkowski (66 Czułowski), Mroczek, Gąsiorowski, Myśliwiecki (58 Stachyra)
Chrobry: Skrzyniarz – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Ziemniak, Danielak (76 Szałek), Hałambiec, Figiel (83 Kiełb), Sczepaniak, Kościelniak (24 Rzepecki), Sędziak
Żółta kartka: Hałabiec
Czerwona kartka: Szkrzyniarz 21 za faul
Widzów: 1000
Sędziował: Paweł Pskit z Łodzi

Materiał oryginalny: Motor Lublin przegrał z Chrobrym Głogów i odpadł z Pucharu Polski (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski