Motor Lublin - Stal Krasnik 3:0. Zobacz zdjęcia z meczu

KK
Motor Lublin pokonał przed własną publicznością Stal Kraśnik 3:0 w derbowym meczu 27. kolejki IV grupy III ligi. Dla żółto-biało-niebieskich było to 16 zwycięstwo w sezonie.

Lublinianie przystępowali do tego spotkania podrażnieni wyjazdową porażką 0:1 z Sokołem Sieniawa. Mimo to, w pierwszej połowie długo nie potrafili narzucić swoich warunków przeciwnikom i rywalizacja na Arenie Lublin była zacięta. Choć z każdą upływającą minutą gospodarze zaczynali mieć coraz większą przewagę.

Gdy wydawało się, że drużyny zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, gola "do szatni" zdobył Michał Paluch. Napastnik Motoru zaliczył tym samym piąte trafienie w obecnych rozgrywkach i zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację z 43. minuty, gdy z około trzech metrów niepilnowany w polu karnym strzelił prosto w bramkarza.

Po zmianie stron, przewaga podopiecznych trenera Roberta Góralczyka była bezdyskusyjna i została przypieczętowana dwoma kolejnymi bramkami. Najpierw na listę strzelców wpisał się Szymon Kamiński, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Grzegorz Bonin.

"Motorowcy" wygrali, ale ich strata do pierwszego w tabeli Podhala Nowy Targ nadal wynosi siedem punktów, a do drugiej Stali Rzeszów cztery oczka. Do końca sezonu pozostało siedem kolejek.

Motor Lublin - Stal Kraśnik 3:0 (1:0)
Bramki: Paluch 45, S. Kamiński 70, Bonin 90

Motor: Olszewski – Brzyski, R. Majewski, Waleńcik, Michota (87 Pożak), Nowak (77 D. Kamiński), Poźniak, Bonin, S. Kamiński (82 Kumoch), Rak (72 Cichocki), Paluch (77 M. Majewski). Trener: Robert Góralczyk

Stal: Ciołek – Świech, Mazurek, Pietroń, Kudryavtsev (81 Lucyk), Skrzyński, Welman (85 Michalak), Koneczny (58 Gajewski), R. Król, K. Król (90 Nastałek), Drozd (69 Wawryszczuk). Trener: Jarosław Pacholarz

Żółte kartki: Brzyski, Waleńcik – Drozd, Skrzyński, R. Król, Pietroń

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)