Motor Lublin - Stal Mielec. Sparing zakończył się remisem

Jakub Herete
W kolejnym meczu kontrolnym, lider trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej, Motor Lublin zmierzył się w Mielcu, z zajmującą pierwsze miejsce w drugiej lidze Stalą. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Gole dla gości strzelili Rafał Król i Marcin Michota.

Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie boiska drugoligowca. Początek środowej konfrontacji należał do gości, ale nie stworzyli sobie oni jakiejś dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Stal rozkręcała się z każdą minutą, ale dobrze w lubelskiej bramce spisywał się Paweł Socha.

Bądź na bieżąco. Polub Sport Kurier Lubelski

W 29 minucie było 1:0, a piłkę do siatki, po centrze z rzutu rożnego, skierował Sebastian Zalepa. I to był koniec emocji w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Motor Lublin rzucił się do odrabiania strat i udało mu się to w 52 min, kiedy wprowadzony po przerwie Rafał Król celną "główką" zaskoczył golkipera Stali. Motorowcy poszli za ciosem. W 68 min, Król wypatrzył Marcina Michotę, a ten bez problemów skierował piłkę do siatki.

W 79 min, Motor prowadził już 3:1, ale sędzia nie uznał bramki twierdząc, że jeden z zawodników żółto-biało-niebieskich był na pozycji spalonej. Chwilę później Stal Mielec przeprowadziła szybką kontrę i po raz drugi Sochę pokonał Zalepa, ustalając końcowy wynik tej konfrontacji.

W sobotę (godz. 15), Motor Lublin będzie sparować w Radomiu z Radomiakiem.

Stal Mielec – Motor Lublin 2:2 (1:0)