Motor Lublin wygrał 3:0 z Izolatorem Boguchwała

Jakub Hereta/archiwum
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo. W niedzielę, żółto-biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Izolator Boguchwała 3:0. W następnej serii, spotkań Motor w Lublinie w derbach zmierzy się z Avią Świdnik.

– Byliśmy zespołem lepszym i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – mówi Paweł Kamiński, drugi trener Motoru. – Izolator praktycznie ani razu nie zagroził naszej bramce. Czy myślimy już o Avii? Jeszcze nie, ale od poniedziałku skupiamy się już tylko na derbach.

W 10 minucie celnym strzałem z rzutu karnego popisał się Rafał Król. Co ciekawe, lubelski pomocnik w drugim meczu z rzędu wykorzystał jedenastkę. W następnych minutach goście nastawili się na kontry i umiejętnie nie dopuszczali rywala pod swoją bramkę. Po zmianie stron prowadzenie podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Konrad Gąsiorowski, a końcowy wynik spotkania ustalił Kamil Stachyra.

– Cieszy nasza dobra postawa w ofensywie oraz fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu – dodaje Kamiński.

Izolator Boguchwała – Motor Lublin 0:3 (0:1)
Bramki: Król 10 z karnego, Gąsiorowski 56, Stachyra 63
Izolator: Pawlus – Kardyś, Brogowski, Dąbek, Świder (61 Ćwikła), A. Wójcik (71 Ł. Wójcik), Skiba (66 Cupryś), Domin (31 Tyburczy), Bereś, Karwat, Szymański
Motor: Zagórski – Kazubski, Karwan, Falisiewicz, Świech, Stachyra, Piekarski (77 Czułowski), Ptaszyński (84 Mroczek), Król, Jabkowski (51 Gąsiorowski), Myśliwiecki (61 Majewski)
Żółte kartki: A. Wójcik, Skiba, Tyburczy – Świech, Karwan
Sędziował: Michał Ziemba z Rzeszowa

Materiał oryginalny: Motor Lublin wygrał 3:0 z Izolatorem Boguchwała - Kurier Lubelski