Motor Lublin wygrał sparing z Siarką Tarnobrzeg. Nowy piłkarz już strzela gole dla żółto-biało-niebieskich (ZDJĘCIA)

W niedzielę rano Motor poinformował o podpisaniu rocznej umowy z Brazylijczykiem Victorem Guilherme dos Santos Carvalho, a przed południem rozpoczął pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Na bocznym boisku Areny lublinianie zmierzyli się z Siarką Tarnobrzeg.

Motor pokonał trzecioligowca 2:0, a potyczka z Siarką Tarnobrzeg była pierwszą okazją do sprawdzenia kilku piłkarzy. Wcześniej lublinianie rozgrywali tylko gry wewnętrzne w trakcie treningów. Trener Marek Saganowski w drugiej połowie postawił na graczy testowanych. Szkoleniowiec przyglądał się m.in. Damianowi Sędzikowskiemu z Escoli Varsovii Warszawa oraz Jakubowi Szucie z Tomasovii Tomaszów Lubelski.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPARINGU:

Pierwszą bramkę już w 9. minucie strzelił pozyskany przed kilkoma dniami Michał Fidziukiewicz. Natomiast chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył były zawodnik Siarki, Krzysztof Ropski. Trener Marek Saganowski w obu połowach spotkania wystawił dwie różne jedenastki.

W poniedziałek lubelscy piłkarze rozpoczną obóz treningowy w Opalenicy. Pozostaną tam do 16 lipca. W trakcie pobytu w Wielkopolsce żółto-biało-niebiescy zagrają towarzysko z Polonią Środa Wielkopolska (w środę), a wracając do Lublina zmierzą się beniaminkiem PKO Ekstraklasy, Radomiakiem Radom.

Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0)

Bramki: Fidziukiewicz 9, Ropski 46

Motor: (I połowa) Kiełpin - Moskwik, Błyszko, Wawszczyk, Testowany, Kołbon, R. Król, Testowany, Wójcik, Ceglarz, Fidziukiewicz; (II połowa) Madejski - Rozmus, B. Zbiciak, Janiszek, Testowany, Testowany, Testowany, Testowany, Jagodziński, Testowany, Ropski (80 Świderski)

Siarka: (I połowa) Kowal - Józefiak, testowany, testowany - Orzechowski, Rogala, testowany, Skrzypek - testowany, Janeczko – Mróz; (II połowa) Skwarek - Bieniarz, Stefanik, testowany - D'Apollonio, Tabor, Tyl, testowany - Krempa, Zmarzlik – Bałdyga.

Brazylijczyk Vitinho w Motorze. Zobacz umiejętności nowego p...