Motor Lublin wygrał z Podlasiem Biała Podlaska

Motor Lublin wygrał z Podlasiem Biała Podlaska archiwum
Piłkarze Motoru Lublin pozostają na zwycięskiej ścieżce. W środę, podopieczni Mariusza Sawy pokonali na wyjeździe walczące o utrzymanie Podlasie Biała Podlaska 2:1. Wynik meczu ustalony został w pierwszej połowie. W sobotę (godz. 16) żółto-biało-niebiescy na Arenie Lublin podejmą Orła Przeworsk.

– Bardzo cieszymy się ze zdobycia kolejnych trzech punktów – mówi Paweł Kamiński, drugi trener Motoru. – To było dla nas najważniejsze. W pierwszej połowie zagraliśmy nieźle i zasłużenie prowadziliśmy. Po zmianie stron mecz się wyrównał, ale mieliśmy go cały czas pod kontrolą. Nie oglądamy się na innych, tylko cały czas robimy swoje. Chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli.

Goście już w 7 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Piotr Karwan. Po indywidualnej akcji wyrównał Adam Wiraszka, ale miejscowi nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 27 min kapitalnym strzałem z woleja popisał się Iwan Dikij i Motor ponownie prowadził. Po zmianie stron, przyjezdni umiejętnie bronili korzystnego wyniku i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 1:2 (1:2)

Bramki: Wiraszka 24 – Karwan 7, Ivan Dikij 27
Podlasie: Wiśniewski – Adamiuk, Konaszewski, Łakomy, Łukanowski – Wiraszka (82 Kuczyński), Panasiuk, Kocoł (67 Jesionek (90 Szymański)), Sułek, Sawtyruk (73 Hołownia) – Bołtowicz
Motor: Zagórski – Falisiewicz, Sokolenko, Karwan, Dikij – Stachyra (88 Michota), Piekarski (76 Muszyński), Król, Mroczek (85 Wolski) – Paluch (63 Ptaszyński), Myśliwiecki
Sędziował: Karol Iwanowicz z Lublina