Motor Lublin wywiózł punkt z Grodziska Mazowieckiego

Bartosz Litwin
Motor Lublin
Pogoń Grodzisk Mazowiecki zakończyła zwycięską serię podopiecznych Marka Saganowskiego. Lublinianie zdołali wywalczyć jedynie remis 1:1 w wyjazdowym spotkaniu.

Gospodarze objęli prowadzenie już w siódmej minucie, przerywając passę żółto-biało-niebieskich bez straty bramki. Sebastiana Madejskiego pokonał Jean Franco. Najpierw strzał oddał Mateusz Lisowski, ale kolumbijski napastnik zmienił tor lotu piłki i zupełnie zaskoczył golkipera zespołu z Lublina.

Piłkarze z Grodziska Mazowieckiego po zdobyciu bramki uspokoili grę i kontrolowali wydarzenia na boisku. Ciężar gry przeniósł się na środek murawy. Motor miał trudności w podejściu pod pole karne rywali. Miejscowi natomiast w 24. minucie kolejny raz zagrozili przyjezdnym. Tym razem jednak skutecznie interweniował bramkarz gości.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do wyrównania Motor miał 35. minucie. Po wrzutce Tomasza Swędrowskiego z rzutu wolnego głową uderzał Arkadiusz Najemski. Zrobił to jednak niecelnie. Chwilę później Piotr Ceglarz posłał piłkę przecinającą pole karne Pogoni, lecz nikt nie zamknął akcji. Niebezpiecznie było również przy okazji dwóch rzutów rożnych z 44. minuty. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił.

Zmiana stron oraz roszady personalne nie odmieniły oblicza spotkania. Na boisku wciąż nie działo się wiele. Dopiero w 65. minucie doszło do sytuacji, która mogła zmienić wynik. Gospodarze przeprowadzili szturm na bramkę Motoru zakończony strzałem Wojciecha Kalinowskiego. Sebastian Madejski jednak skutecznie interweniował.

W 73. minucie w końcu celny strzał oddali lublinianie. Jego autorem był chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Maciej Firlej. Napastnik huknął z dystansu pod poprzeczkę, lecz nie zdołał pokonać Artura Halucha. Żółto-biało-niebiescy wyrównali pięć minut później. Gospodarze w łatwy sposób stracili piłkę w środku pola. Michał Fidziukiewicz w asyście Adama Ryczkowskiego szybko przetransportowali piłkę do "szesnastki" rywali. Akcję celnym strzałem bez przyjęcia zamknął najskuteczniejszy napastnik eWinner 2. ligi. Popularny "Fidziu" zdobył już trzynastego gola w bieżącym sezonie.

Goście nie poszli za ciosem. Inicjatywę w końcówce przejęli piłkarze z Grodziska Mazowieckiego. Motor zaliczał pojedyncze zrywy, ale ostatecznie żadnej drużynie nie udało się doprowadzić do zwycięstwa. Mecz bez historii zakończył się podziałem punktów.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Motor Lublin 1:1 (1:0)

Bramki: Jean Franco 7 - Fidziukiewicz 78

Pogoń: Haluch - Theus (46 Maślanka), Choroś, Gładysz (46 Zembrowski), Zimmer, Kołaczek, Owczarek, Kalinowski (90+ Kobiera), Lisowski, Wrzesiński (70 Jaroń), Jean Franco (76 Sacharuk). Trener: Krzysztof Chrobak

Motor: Madejski - Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik (69 Ryczkowski), Swędrowski (69 Firlej), Król (56 Kołbon), Ceglarz, Sędzikowski (46 Polak), Wójcik (46 Vitinho), Fidziukiewicz. Trener: Marek Saganowski

Żółte kartki: Zimmer, Kołaczek - Kusiński, Błyszko, Ceglarz

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

Emocje były ogromne! Zobacz kibiców Motoru Lublin na finałow...