Motor Lublin z dużymi szansami na awans do drugiej ligi

W środę, w zaległym meczu 26. kolejki trzeciej ligi, lider tabeli Garbarnia Kraków tylko zremisowała u siebie z walczącym o utrzymanie Podlasiem Biała Podlaska 2:2. Jeżeli piłkarze Motoru Lublin wygrają trzy ostatnie mecze, to bez względu na wyniki zespołu z Krakowa, awansują do drugiej ligi.

Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje wciąż Garbarnia (62 punkty w 30 meczach), natomiast Motor jest drugi (59 punktów w 29 spotkaniach). Jednak zespół z Krakowa w jednej kolejce pauzuje, a Motor ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Garbarnią (wygrał bezpośrednie mecze 2:0 i 3:0).

Nie należy też zapominać o trzecim w tabeli KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (57 "oczek" w 29 spotkaniach). Zespół z Kielecczyzny liczy na wpadki Garbarni i Motoru, a z całej trójki ma najlepszy bilans bezpośrednich starć.

Trzeba jednak pamiętać, że lublinian czekają wyjazdowe potyczki na trudnych terenach w Radzyniu Podlaskim i w Rzeszowie. Co prawda, Orlęta i Resovia już o nic nie walczą, ale Motorowi zawsze ciężko się grało z tymi przeciwnikami. Poza tym obydwie ekipy rywalizację z żółto-biało-niebieskimi traktują zawsze bardzo prestiżowo.

Środowe spotkanie w Krakowie było bardzo dramatyczne. Podlasie dwukrotnie obejmowało prowadzenie (1:0 Paweł Zabielski w 51. minucie, 2:1 Jakub Syryjczyk w 85. minucie), ale gospodarze za każdym razem doprowadzali do remisu (1:1 Krzysztof Kalemba 61. minuta z rzutu karnego, 2:2 Michał Kitliński 86. minuta).

34. kolejka (17 czerwca): Stal Rzeszów - KSZO 1929

Garbarnia Kraków - Podlasie Biała Podlaska 2:2 (0:0)
Bramki: Kalemba 61 z rzutu karnego, Kitliński 86 – Zabielski 51, Syryjczyk 85
Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Łukasik, Kalemba, Borovicanin, Kiebzak (82 Ciesielski), Kostrubała (66 Masiuda), Pietras, Nieśmiałowski (35 Gaudyn), Ogar, Górecki (56 Kitliński)
Podlasie: Zagórski – Radziszewski, Łakomy, Pyrka, Skrodziuk, Nieścieruk (90 Goździołko), Grajek, Jakubowski (67 Andrzejuk), Krykun, Syryjczyk (89 Leśniak), Zabielski (71. Sawtyruk)
Żółte kartki: Radziszewski, Nieścieruk
Sędziował: Mateusz Nowak ze Stalowej Woli