Motor Lublin zremisował z Radomiakiem 3:3. Trzeci zimowy mecz kontrolny żółto-biało-niebieskich

Bartosz Litwin
Podopieczni Marka Saganowskiego mają za sobą kolejny sparing. Zimowe przygotowania zaczęli od porażki 1:2 z występującą na najwyższym krajowym poziomie Wisłą Płock. Później rozbili 4:0 trzecioligową Wólczankę Wólka Pełkińska. Teraz zremisowali w Radomiu 3:3 z aspirującym do ekstraklasy Radomiakiem.

Pierwsze niebezpieczne sytuacje dla gospodarzy miały miejsce w 12. minucie spotkania. Strzały Mateusza Radeckiego i Muhammada Candé zablokował Marcin Michota ratując żółto-biało-niebieskich. Dwie minuty później jednak Radomiak wyszedł na prowadzenie za sprawą uderzenia Leandro.

W 17. minucie spotkania pomocnik z Radomia, Michał Kaput nieznacznie chybił z dystansu. 60 sekund później Meik Karwot trafił już do siatki, wykańczając głową centrę autorstwa Miłosza Kozaka. Blisko gola dla Motoru było w 22. minucie. Wówczas niewiele brakowało, by piłkarze Radomiaka wbili piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Filipa Wójcika. Po kolejnych dwóch minutach lublinianie jednak dopięli swego za sprawą ładnego półwoleja w wykonaniu Krzysztofa Ropskiego. Napastnik, który w ubiegłym sezonie regularnie strzelał bramki dla Siarki Tarnobrzeg, jesienią nie zdobył ani jednego gola dla Motoru. Teraz strzela jak na zawołanie. To jego trzeci gol w trzecim zimowym sparingu.

Na kilkanaście minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze znów byli blisko zdobycia bramki strzałem z dystansu. Tym razem uderzał Karwot. Później to Motor zintensyfikował ataki. Próbowali Sławomir Duda i Kamil Kumoch. W końcu trafił Szymon Rak. W 42. minucie pokonał on bramkarza z Radomia strzałem głową z piątego metra.

Po kwadransie od zmiany stron Radomiak znów wyszedł na prowadzenie. Do siatki z bliska trafił Mateusz Radecki po zgraniu głową Dominika Sokoła. Pięć minut później Marek Saganowski zdecydował się usunąć z boiska Sławomira Dudę i Piotra Darmochwała. W ich miejsce weszli Bartosz Janiszek i Adam Nowak. Szczególnie opłaciło się wprowadzenie tego drugiego. Nowak dał lublinianom wyrównanie, zdobywając bramkę w ostatniej akcji meczu.

Radomiak Radom - Motor Lublin 3:3 (2:2)
Bramki: Leandro 14, Karwot 18, Radecki 60 – Ropski 24, Rak 42, Nowak 90

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Bodzioch, Świdzikowski, Cande (65 Pankowski) - Leandro (35 Banach), Kaput (70 Stępień), Karwot, Radecki, Kozak - Sokół. Trener: Dariusz Banasik

Motor
I połowa: Madejski - Michota, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Wójcik, Kumoch, Duda, Darmochwał, Rak, Ropski
II połowa: Kiełpin - M. Król, Łukasik, Cichocki, zawodnik testowany, Kunca, Duda (65 Janiszek), Darmochwał (65 Nowak), Kumoch, Jagodziński, Świderski
Trener: Marek Saganowski

Motor Lublin przed kolejnym sparingiem. Mecz w Radomiu ostat...

Motor Lublin zwyciężył sparingowe spotkanie z trzecioligową ...