Motor Lublin zwyciężył Concordię Elbląg 2:1 (ZDJĘCIA)

Piłkarze Motoru Lublin zwycięstwem zakończyli rundę jesienną. W sobotę, drugoligowiec z Lublina, pokonał przed własną publicznością Concordię Elbląg 2:1. Trzy punkty dla żółto-biało-niebieskich rodziły się w bólach. Na prowadzenie wyszli goście, po strzale Jakuba Zeglica w 25 min. W drugiej połowie w 72 min do wyrównania doprowadził Damian Szpak, a zwycięskiego gola strzelił Ivan Jovanović na sześć minut przed końcem spotkania. Żółto-biało-niebiescy zajmują czternastą lokatę w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania to przewaga gości. Concordia zagrała wysokim pressingiem, czym mocno zaskoczyła podopiecznych Piotra Świerczewskiego. Lublinianie nie mieli pomysłu na skonstruowanie jakiejś składnej akcji. Goście objęli prowadzenie w 25 min, gdy po dośrodkowaniu z lewej strony Damiana Szuprytowskiego, piłkę dostał zupełnie niepilnowany Jakub Zejglić. Zawodnik Concordii strzałem po ziemi z 10 metrów skierował piłkę do siatki. Do przerwy mogło być 0:2, ale wcześniej, bo w 6 min, po nieporozumieniu Piotra Karwana z Mateuszem Oszustem, Motor uratował Damian Falisiewicz wybijając piłkę z linii bramkowej.

Motor w tym sezonie stracił kilka punktów po stałych fragmentach gry. W sobotę karta się odwróciła i to żółto-biało-niebiescy w taki sposób pokonali beniaminka z Elbląga. Najpierw po rzucie rożnym egzekwowanym przez Vincenta Kayizziego, piłkę w pole karne dośrodkował Karol Kostrubała, a Damian Szpak strzałem głową doprowadził do wyrównania. W 84 min po kolejnym kornerze wykonywanym przez Kostrubałę, końcowy wynik spotkania ustalił celną główką Jovanović.

W 90 min goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale na szczęście piłka po strzale głową Rasaqa Bamgboye przeszła nad poprzeczką lubelskiej bramki.

Sobotnie spotkanie obserwował nowy prezes Motoru Tadeusz Kuna.

Motor: Oszust - Falisiewicz, Karwan, Matuszczyk, Klepczarek, Kayizzi, Kursa, Romańczuk (63 Ptaszyński), Kostrubała, Szpak (90 Czułowski), Węska (58 Jovanović)

Materiał oryginalny: Motor Lublin zwyciężył Concordię Elbląg 2:1 (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski