MP juniorów: Pięć medali pływaków z Lubelszczyzny w drugim dniu rywalizacji

Zuzanna Chwadeczko (MTP Lublinianka) zdobyła już swój trzeci złoty medal w Suwałkach Karol Wiśniewski
Pływacy z Lubelszczyzny wywalczyli pięć medali podczas drugiego dnia zimowych mistrzostw Polski juniorów, rozgrywanych od piątku (16 marca) w dwóch kategoriach wiekowych. 16-latkowie rywalizują w Dębicy, natomiast czempionat w kategorii 17-18 lat, odbywa się na basenie w Suwałkach.

W rywalizacji starszych, pływacy z naszego regionu stawali pięciokrotnie na podium, w tym raz na najwyższym. Mistrzynią kraju na dystansie 200 m zmiennym, została bowiem Zuzanna Chwadeczko z MTP Lublinianka (2.17,08 - 750 pkt.), zdobywając swoje trzecie złoto w suwalskim czempionacie.

Srebrne krążki zdobyli: Sebastian Wasil (200 m klasycznym, 2.16,99 - 683 pkt.) i Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin (200 m zmiennym, 1.59.12 - 789 pkt.), brązowe natomiast Matusz Kliza z Avii Świdnik (2.05,25 - 678 pkt.) i męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym lubelskiej Skarpy, płynąca w składzie: Adrian Aleksandrowicz, Jacek Szelest, Maciej Tchórzewski i Jan Świtkowski (3.27,19 - 692 pkt.)

W mistrzostwach 16-latków w Dębicy, w drugim dniu zmagań nasi pływacy nie zdobyli żadnego medalu.

W niedzielę odbywać się będzie trzeci dzień rywalizacji, zarówno w Dębicy, jak i w Suwakach.