MP juniorów: Pływacy z Lubelszczyzny zdobyli siedem złotych medali

Ludwika Szynal (Skarpa Lublin) została w Suwałkach mistrzynią Polski na dystansie 200 m stylem grzbietowym archiwum klubu
W piątek, 16 marca, rozpoczęły się zimowe mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu, w dwóch kategoriach wiekowych. 16-latkowie rywalizują w Dębicy, natomiast czempionat w kategorii 17-18 lat rozgrywany jest na basenie w Suwałkach. W pierwszym dniu zmagań pływacy z Lubelszczyzny zdobyli, aż siedem złotych medali.

W Suwałkach na najwyższym stopniu podium stawali: Ludwika Szynal ze Skarpy Lublin (200 m grzbietowym, 2.10,96 - 772 pkt.), Zuzanna Chwadeczko z MTP Lublinianka (50 m klasycznym, 32,78 - 678 pkt. i 400 m zmiennym, 4.47.45 - 748 pkt.), Jan Świtkowski (200 m dowolnym, 1.48,66 - 764 pkt.) oraz Łukasz Kulesza z Orki Zamość (50 m klasycznym, 28,91 - 666 pkt.). Wyniki Szynal i Świtkowskiego były to najlepiej punktowane rezultaty, podczas pierwszego dnia mistrzostw.

W Dębicy złote krążki zdobyli natomiast: Jan Hołub z Avii Świdnik, zostając mistrzem Polski na dystansie 50 m stylem dowolnym (23,40 - 652 pkt.) oraz męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym świdnickiej Avii (7.45,21 - 689 pkt.). Świdniczanie popłynęli w składzie: Przemysław Lis, Maciej Basiuk, Kamil Szymula i Jan Hołub.

W sobotę zaplanowano drugi dzień rywalizacji.