MP seniorów: Konrad Czerniak mistrzem Polski na 100 m stylem dowolnym

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) wywalczył swój drugi złoty medal w ostrowieckich mistrzostwach Polski archiwum zawodnika
Konrad Czerniak (Wisła Puławy) wywalczył w piątek, 21 grudnia złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas trzeciego dnia zimowych mistrzostw Polski seniorów w pływaniu. Impreza odbywa się na 25-metrowym basenie Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

23-letni puławianin pokazał wielką klasę, wygrywając o 1,05 s. z Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań oraz o 1, 33 s. z Dawidem Zielińskim z MKP Szczecin. Świetnie w tej konkurencji zaprezentował się 16-letni Jan Hołub z Avii Świdnik, który uplasował się na szóstej pozycji w finałowym wyścigu.

Przypomnijmy, że wcześniej Konrad Czerniak został mistrzem kraju seniorów na 100 m motylkiem. Podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego popłynie jeszcze w sobotę, na 50 m stylem motylkowym.

Bardzo dobry występ zanotowała również 17-letnia Zuzanna Chwadeczko z Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Lublinianka, stając na najniższym stopniu podium na dystansie 100 m stylem zmiennym. Dodajmy, że jest to już trzeci medal lubelskiej pływaczki w ostrowieckim czempionacie, która notuje najlepszy start w swojej karierze. Na siódmym miejscu zakończyła natomiast zmagania w tej konkurencji 18-letnia Sylwia Wnuk, reprezentująca Huragan Międzyrzec Podlaski.

W piątek awans do finału na 100 m stylem grzbietowym wywalczył Adam Dubiel z MTP Lublinianka, uzyskując ósmy czas wyścigów półfinałowych (55,06). Najszybciej pływał Tomasz Polewka z Ruchu Grudziądz (53,07).

Warto zaznaczyć, że do tej pory najlepiej punktowane wyniki mistrzostw uzyskali: Aleksandra Urbańczyk z Trójki Łódź (50 m grzbietowym, 26.58 - 903 pkt.), Mateusz Sawrymowicz z MKP Szczecin (1500 m dowolnym, 14:41.24 - 897 pkt.) oraz Konrad Czerniak, który w wyścigu półfinałowym na 100 m kraulem osiągnął czas 46.88 (880 pkt.).