Mróz ich nie wystraszył. Zobacz uczestników biegu City Trail w Lublinie

Mimo minusowej temperatury na start sobotniego wyścigu z cyklu City Trail nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie przyszło 261 osób. Najszybciej 5-kilometrową trasę przebiegł Damian Swierdzewski, a wśród kobiet najlepsza była Natalia Zych. Mamy dla was fotorelację z rywalizacji biegaczy.

Był to trzeci bieg obecnego cyklu, który zapoczątkował rywalizację w nowym roku. Trasa odcinka liczącego 5 kilometrów tradycyjnie wytyczona była ścieżkami nad Zalewem Zemborzyckim. Zwycięzca biegu, Damian Świerdzewski z Dzbenina, pokonał trasę w czasie 16:07 sek. Tylko o dwie sekundy wolniejszy na mecie był Andrzej Starżyński z Lublina, a kilka sekund później linię przekroczył Rafał Gontarczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wyścig ukończyło w sumie 191 mężczyzn oraz 70 kobiet. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Zych z Lublina, która linię mety minęła z czasem 19:40 sek. Druga w tej klasyfikacji była Magdalena Sekuła z Franciszkowa (19:59 sek), a trzecia Beata Klimek z Rawy Mazowieckiej (20:02 sek).

Klasyfikacje prowadzone były również w kategoriach wiekowych. Najstarszą, 60+ wygrał 62-letni Wiesław Szabat z Annopola. Natomiast najstarszym uczestnikiem biegu był 73-letni Stanisław Makarski z Lublina. Z kolei w najmłodszej kategorii wygrały 19-letnie Oliwia Panas przed Wiktorią Dejko.

Do końca zimowego cyklu City Trail w Lublinie pozostały dwa starty. Najbliższy bieg odbędzie się 5 lutego, a ostatni 5 marca.

Lubelskie morsy zaczęły sezon. Pierwsza kąpiel w Zalewie Zem...