MŚ piłkarzy ręcznych. Co za mecz Moryto! Polska wygrała z Tunezją i jest liderem grupy

Paweł Kotwica
Arkadiusz Moryto zdobył w meczu z Tunezją 11 bramek.
Arkadiusz Moryto zdobył w meczu z Tunezją 11 bramek. Egypt 2021
W swoim pierwszym meczu na 27. Mistrzostwach Świata, piłkarze ręczni reprezentacji Polski wygrała z Tunezją 30:28. Biało-Czerwoni zostali pierwszym liderem grupy B, ponieważ Brazylia zremisowała z Hiszpanią 29:29. Na najlepszego zawodnika meczu Polska - Tunezja został wybrany prawoskrzydłowy Łomża Vive Kielce Arkadiusz Moryto, który trafił 11 bramek na 11 prób.

Polska - Tunezja 30:28 (17:17)
Polska: Wyszomirski (1-21 min, 31-60, 4/23 = 17 %), Morawski (21-30 min, 0/7 = 0 %) - Krajewski 5, Czuwara - T. Gębala 1, Sićko 3 - Olejniczak 1, M. Pilitowski 1 - Przybylski 3, Majdziński - Moryto 11 (4), Daszek 1 - M. Gębala 4, Dawydzik.

Tunezja: Maggaiz (1-60 min, 9/38 = 24 %), Harbaoui (na jednego karnego, 0/1 = 0%), Majdoub 1, Haj 1, Sanai 9, Maaref 2, Rzig 2 (2), Soussi, Toumi 1, Jaballah 5, Darmoul 6, Zaied 1, Ben Abdallah, Margheli.

Karne. Polska: 4/4. Tunezja: 2/2.

Kary. Polska: 12 minut (Przybylski, 4, Olejniczak, Moryto, M. Gębala, T. Gębala). Tunezja: 10 minut (Toumi 4, Haj, Sanai, Soussi).

Sędziowali: Gjorgji Naczewski, Slawe Nikołow (Macedonia).

Przebieg: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5 ('9), 5:9 ('12), 6:9, 6:10, 7:10, 7:11, 8:11, 8:12, 9:12, 9:13 ('20), 13:13 ('24), 13:14, 14:14, 14:15, 16:15, 16:16, 17:16, 17:17 - 18:17, 18:18, 19:18, 19:19, 20:19, 20:20, 21:20, 21:21, 23:21 ('41), 23:22, 26:22 ('47), 26:25 ('50), 28:25 ('53), 28:27 (58), 30:27, 30:28.

ZOBACZ SKRÓT MECZU POLSKA - TUNEZJA

Polscy piłkarze ręczni, pokonując Tunezję, zrobili duży krok w kierunku awansu do drugiej grupowej rundy mistrzostw świata w Egipcie.

Na wygraną z wicemistrzami Afryki drużyna trenera Patryka Rombla musiała jednak solidnie zapracować. W pierwszej połowie Biało-Czerwoni mieli sporo problemów zarówno w obronie, w której nie mogli sobie poradzić przede wszystkim z dynamicznie rzucającym z drugiej linii lewym rozgrywającym Mosbahem Sanai, jak i w ataku, w którym było trochę za dużo prostych strat i nieskutecznych rzutów.

Nasze Orły wprawdzie dobrze rozpoczęły mecz (3 minuta 3:1), ale potem było znacznie gorzej, Polacy w prosty sposób tracili piłkę w ataku, a Tunezyjczycy zdobywali bramki rzutami do pustej bramki, wykorzystując wycofywanie Piotra Wyszomirskiego przy dwuminutowych osłabieniach. W 12 minucie, po dwóch takich akcjach z rzędu, przegrywaliśmy 6:10.

Pretekst do odrabiania strat dały dobre akcje obronne naszego zespołu, po których rywale gubili się i oddawali nam piłkę. W 24 minucie po golu nieomylnego w tym spotkaniu Arkadiusza Moryto (11/11) był remis 13:13, a w chwilę później po kontrataku tego samego zawodnika wygrywaliśmy 16:15.

Początek drugiej części gry był wyrównany, ale cały czas z minimalną przewagą naszego zespołu. Biało-Czerwoni wykorzystali kolejną serię strat Afrykańczyków, spowodowanych fragmentem świetnej gry naszych szczypiornistów w defensywie, i w 47 minucie po trafieniu Przemysława Krajewskiego wygrywali 26:22.

Ale to nie był koniec emocji w tym spotkaniu, bo tym razem serię błędów w ofensywie popełnili nasi zawodnicy i w 50 minucie wygrywaliśmy tylko 26:25, a w 58 - 28:27. Na szczęście gola na 29:27 zdobył Michał Daszek, rywale zgubili piłkę i bramkę na 30:27 rzucił Michał Przybylski.

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Arkadiusza Moryto.

Kolejny mecz Polska rozegra w najbliższą niedzielę o godzinie 20.30 z Hiszpanią.

1. POLSKA1230-28
2. Brazylia1129-29
Hiszpania1129-29
4. Tunezja1028-30

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: