MŚ piłkarzy ręcznych Katar 2015: Polacy pokonali Rosjan [WIDEO, KOMENTARZE]

X-news
Qatar 2015 via epa
Dwa zwycięstwa i jedna porażka - to bilans polskich szczypiornistów na mistrzostwach świata po wygranym 26:25 meczu z Rosją.

Ten wynik wyraźnie przybliża "Biało-czerwonych" do awansu do kolejnej fazy turnieju. Drużyna Michaela Bieglera zaczęła spotkanie z Rosjanami słabo. W grze ofensywnej mnożyły się niedokładności. Po ośmiu minutach "Sborna" prowadziła już 5:1. Sygnał do walki kilkoma skutecznymi interwencjami dał Piotr Wyszomirski. Głównie dzięki jego postawie Polacy dogonili rywali i na przerwę schodzili tylko z jednobramkową stratą.

Polski zespół po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w 37. minucie po bramce Andrzeja Rojewskiego. Rojewski, z sześcioma trafieniami na koncie, był najskuteczniejszy w naszej drużynie i odebrał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika meczu. Polacy po dramatycznej końcówce zdołali zwyciężyć Rosjan jedną bramką.