MŚ w koluchstylu: Pięć medali reprezentantów lubelskiego Sokoła

Ekipa lubelskiego Sokoła podczas mistrzostw świata w koluchstylu. Pierwszy od lewej: Krzysztof Boryc, szkoleniowiec medalistów archiwum klubu
Reprezentanci ZTS Sokół Lublin zdobyli pięć medali podczas mistrzostw świata w koluchstylu, rozegranych w Białymstoku. To polska sztuka walki, której twórcą jest Wiesław Koluch.

Srebro wywalczyli: Oktawia Skraińska (kategoria 56 kg), Izabela Badurek (75 kg ) oraz Rafał Boryc (65 kg) i Piotr Szpinda (91 kg). Trzeci był zaś Bartłomiej Szymański (65 kg). Wszyscy medaliści są podopiecznymi trenera Krzysztofa Boryca.

Siódmy był ich kolega klubowy Karol Puchała (73 kg). Piąte miejsce zajął ponadto zawodnik lubelskiego Sokoła Muhammad Abdurzakov (73 kg), reprezentujący podczas czempionatu globu Czeczenię.

Warto zaznaczyć, że sędzią matowym w Białystoku był Krzysztof Boryc, natomiast kierownikiem listy walk - Marcin Boryc.

- Trenerzy i zawodnicy Sokoła składają serdeczne podziękowania panu Marcinowi Bielskiemu, prezesowi Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie za okazaną pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na te zawody - powiedział Krzysztof Boryc, szkoleniowiec ZTS Sokół Lublin.