MŚ w piłce ręcznej: Polska wygrała z Paragwajem 40:6. Trzy gole Aliny Wojtas z MKS (ZDJĘCIA)

KAMB
Polska - Paragwaj 40:6
Polska - Paragwaj 40:6 Wojciech Szubartowski
Kobieca reprezentacja Polski udanie zainaugurowała mistrzostwa świata w piłce ręcznej. W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Serbii Polski nie dały żadnych szans Paragwajowi, mecz zakończył się pogromem 40:6.

W kadrze Polski na turniej w Serbii jest jedna przedstawicielka MKS Lublin - Alina Wojtas. W pierwszym meczu rzuciła trzy bramki.

Już po pierwszych akcjach meczu było widać miażdżącą przewagę naszej kadry. Trzy gole z rzędu rzucone przez Katarzynę Koniuszaniec wyprowadziły Polski na prowadzenie 3:0. Później przewaga powiększała się z minuty na minutę, aby do przerwy wynosić 19:4. W drugiej połowie nasze piłkarski rzuciły 21 goli przy 2 trafieniach Paragwaju.

Po pierwszej serii spotkań Polska przewodzi w tabeli grupy C. Kolejny mecz naszych piłkarek już w poniedziałek. O godz. 18 zmierzą się z Hiszpankami.

Polska - Paragwaj 40:6 (19:4)
Polska:
Gapska, Wysokińska - Byzdra, Kudłacz 2, Niedźwiedź 1, Semeniuk-Olchawa 4, Siódmiak 1, Stasiak 1, Szwed-Orneborg 1, Wojtas 3, Grzyb 7, Jochymek 5, Koniuszaniec 8, Migała 4, Kulwińska 1, Stachowska 2. Kary: 6 minut
Paragwaj: Yaryes, Villalba - Caceres, Frutos, Acuna 1, Cristaldo, Battaglia, Faria 4, Beggan, Pedrozo, Gomez, Gonzalez, Rolon, Rodriguez, Fiore 1(1), Bordon.
Kary: 4 minuty