Muzeum zaprasza na

  Muzeum zaprasza na wystawy i weekend z kulturą

  Ewa Nowak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Muzeum Lubelskie prowadzi wykłady, spotkania w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu

  Muzeum Lubelskie prowadzi wykłady, spotkania w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu ©Małgorzata Genca

  Seniorzy chętnie odwiedzają Muzeum Lubelskie i z myślą o nich pracownicy wprowadzają udogodnienia i atrakcyjne programy edukacyjne.
  Muzeum Lubelskie prowadzi wykłady, spotkania w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu

  Muzeum Lubelskie prowadzi wykłady, spotkania w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu ©Małgorzata Genca

  Starsi mieszkańcy Lublina po raz kolejny docenili Muzeum Lubelskie, które znalazło się w tym roku w gronie „Miejsc Przyjaznych Seniorom”. Muzeum oferuje zniżki na bilety wstępu i udogodnienia architektoniczne. Organizuje wykłady i prelekcje. Swoją ofertę dostosowuje także do potrzeb ludzi niedowidzących i słabo słyszących.

  - Osoby, które mają Lubelską Kartę Seniora płacą za bilet 4 zł - tłumaczy Jolanta Polańska, kierownik działu edukacji Muzeum Lubelskiego. - A w czasie imprez cyklicznych, za zgodą dyrekcji, seniorzy zwiedzają wystawy bezpłatnie - podkreśla.

  Muzeum jest dostępne dla osób z problemami motorycznymi. Niedaleko wejścia głównego znajduje się podjazd dla gości poruszających się na wózkach. W budynku działają windy. Przy ekspozycjach rozstawione są pufy i kanapy, na których można odpocząć.

  Z myślą o seniorach w romańskiej wieży zamkowej - donżonie - na parterze umieszczono wystawę historyczną poświęconą więźniom Zamku Lubelskiego. - Żyją jeszcze ci, którzy doświadczyli tych tragicznych czasów. Wystawa cieszy się zainteresowaniem, a seniorzy mają łatwy dostęp do tego miejsca - wyjaśnia Polańska.

  Muzeum od lat współpracuje z Lubelskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Prowadzi wykłady, spotkania w pracowniach muzealnych, wieczory jednego obrazu. W ofercie są wycieczki, w czasie których słuchacze mają możność poznania najciekawszych zabytków i wystaw. We wtorki zajęcia ma sekcja muzealna. - W najbliższym czasie zajmiemy się tematem „Unia Lubelska, historia i legenda” - tłumaczy Polańska.

  Muzeum współpracuje także z Lubelską Skołą Superbabci i Superdziadka. Bierze udział w projekcie 60+ Kultura. W 2018 odbyła się 8 edycja weekendu z kulturą dla osób powyżej 60 roku życia. W ostatni weekend września seniorzy spotkali się z pracownikami działu edukacji w Kaplicy Zamkowej p.w. Trójcy Świętej. W 2017 roku Muzeum Lubelskie dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kupiło dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu pętle indukcyjne i plan tyflograficzny Kaplicy Trójcy Świętej. W holu głównym prezentowany jest także film o muzeum z tłumaczeniem na język migowy. Na parterze jest łazienka przystosowana dla osób poruszających się na wózkach. - Staramy się na bieżąco wprowadzać udogodnienia i spełniać oczekiwania starszych osób. Seniorzy stanowią sporą grupę wśród odwiedzających nas osób - mówi Polańska.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo