- Na dzielnicy Bronowice wzrosła liczba czworonogów, które z całą pewnością potrzebują terenu, na którym mogłyby w sposób swobodny i nieskrępowany się wybiegać, nie stanowiąc przy tym zagrożenia dla innych mieszkańców - opisuje w skierowanej do ratusza interpelacji radny miejski Marcin Jakóbczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
Powołuje się w niej na pismo adresowane przez mieszkańców do magistratu. Proponują oni w nim, aby wybieg dla psów utworzyć na terenie między blokami przy ul. Puchacza 9 i 11.
- Nieruchomość stanowi własność gminy Lublin i znajduje się w zarządzie Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie. Podjęcie działań w zakresie realizacji inwestycji wymagać będzie uzyskania zgody zarządcy nieruchomości. Ponadto, w najbliższym sąsiedztwie obszaru określonego w interpelacji, do zasobu nieruchomości gminnych należą głównie działki położone wokół budynków wielorodzinnych, którymi zarządza ZNK w Lublinie - informuje Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina.
Jak podaje, ratusz szukał też innych lokalizacji na Bronowicach na których mógłby powstać wybieg dla psów. Na liście "wartych rozważenia" miejsc znalazła się ul. Rudlickiego, oddalona od ul. Puchacza o ok. 800 metrów. Ale pojawił się problem. Jaki?
- Są to tereny, które w przeszłości były objęte umową dzierżawy z przeznaczeniem pod parking. Jednakże podkreślić należy, że przedmiotowe nieruchomości zgodnie z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczone są pod tereny obsługi komunikacji, tereny parkingów - zastrzega Wojewódzki.
I dodaje, że "funkcja ta ma na celu zmniejszenie deficytu miejsc postojowych w istniejącym osiedlu".
Na położonych nieopodal terenach oznaczonych symbolem ZP (zieleni urządzonej o charakterze ogólnodostępnej zieleni publicznej) nie wyklucza się realizacji wybiegu dla psów jako ogólnodostępnego elementu zagospodarowania. Chodzi o dwie lokalizacje - przy ul. Majdan Tatarski i u zbiegu ulic Krańcowej i Pogodnej.
- Tereny te, są obecnie zagospodarowane jako ogólnodostępny park z alejkami, placem zabaw i nasadzeniami. Analizując powyższe informacje oraz aktualny stan zagospodarowania wspomnianych terenów oznaczonych symbolem ZP tereny te nie kwalifikują się na wybieg dla psów, gdyż wiązałoby się ze zniszczeniem obecnej infrastruktury, co jest sprzeczne z racjonalnym gospodarowaniem środków budżetowych - kwituje Wojewódzki.
W Lublinie działa obecnie 11 ogólnodostępnych wybiegów dla psów - przy ul. Filaretów, Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej, Wołyńskiej, pomiędzy ul. Władysława Jagiełły, Zygmunta Augusta i Kazimierza Jagiellończyka, a także w Parku Ludowym.
- Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej przyciągnęło tłumy smakoszy
- Wystawców i kupujących nie brakuje. W Zamościu odbył się kolejny Pchli Targ
- Piękny wieczór przy „Z5”. Fani żużla w obiektywie Kuriera Lubelskiego
- 12,5 tys. kibiców świadkami historycznego meczu Motoru. Zdjęcia z trybun Areny
- Ulicami Lublina ścigali się w Biegu Koziołka. Zobacz uczestników "Dychy"
- Lubelskie Bractwo Strzelców Kurkowych świętuje stulecie odrodzenia. Zobacz zdjęcia
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?