Na horyzoncie powrót rozgrywek. Trzecioligowcy sparują

kamyx
Trzecioligowe zespoły z Lubelszczyzny aktywnie spędzają ostatnie tygodnie przed powrotem do zmagań ligowych. W miniony weekend ekipy z regionu stoczyły kolejne gry kontrolne.

Dwa razy na boisko wybiegli piłkarze aktualnie przedostatniej w ligowej tabeli – Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczni trenera Pawła Babiarza w sobotę zmierzyli się z Igrosem Krasnobród i Huczwą Tyszowce.

W pierwszym ze spotkań na otwarcie wyniku przyszło nam czekać godzinę gry. Wtedy na listę strzelców wpisał się Damian Szuta. Rywalom udało się odpowiedzieć trafieniem Macieja Żerucha, który ustalił tym samym wynik meczu.

Kolejnym sobotnim rywalem Tomasovii była Huczwa. Tu rezultat już pierwszej połowie otworzył Jarosław Szuta. Po zmianie stron swoje gole dołożyli Arkadiusz Smoła i Damian Czereczun (3:0). Pierwsze zwycięstwo podczas zimowych przygotowań stało się faktem.

Wygraną na swoim koncie zapisali prowadzeni przez Mikołaja Raczyńskiego piłkarze Orląt Spomlek Radzyń Podlaski, którzy okazali się lepsi od Pilicy Białobrzegi (3:2). Rezultat już na samym początku starcia otworzył Piotr Ćwik, ale szybko z karnego wyrównali przeciwnicy. Przy takim wyniku zawodnicy rozpoczęli drugą odsłonę. W nią ponownie lepiej weszły Orlęta. Prowadzenie dał Dominik Rycaj. Pilica znów mogła odpowiedzieć z karnego, ale tym razem pokonać nie pozwolił się bramkarz Orląt – Robert Nowacki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Na 3:1 podwyższył Ćwik. Zespół z Mazowsza zdołał jeszcze zdobyć jednego gola, ale ten nie miał wpływu na losy meczu. W drugiej połowie meczu na placu gry wystąpił nowy w szeregach ekipy trenera Raczyńskiego Mateusz Ozimek.

Trudny test za piłkarzami Avii Świdnik, którzy wyraźnie ulegli Legionovii Legionowo (0:4). Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:3, ale mecz nie wyglądał tak jednostronne jak na to wskazują liczby. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego mieli swoje okazje na gole, ale brakowało skuteczności. Po zmianie stron Legionovia dołożyła jeszcze jedno trafienie, wygrywając ostatecznie 4:0. Dla Avii była to druga porażka w trwających przygotowaniach, a pierwsza, w której nie udało się zdobyć choćby bramki.

Grały jeszcze ekipy Chełmianki Chełm i Podlasia Biała Podlaska. Pierwsi zremisowali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0, natomiast bialczanie wygrali 1:0 z Olimpią Zambrów.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Igros Krasnobród 1:1 (0:0)
Bramki: D. Szuta 62 – Żerucha 75
Tomasovia: Bartoszyk – Lis, Chmura, Błajda, Zozulia, Tomaszewski, zawodnik testowany I, Kurzępa, Dorosz, D. Szuta, A. Żurawski, Ligęza, Chromiec. Trener: Paweł Babiarz

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Huczwa Tyszowce 3:0 (1:0)
Bramki: J. Szuta 3, Smoła 63, Czereczun 82
Tomasovia: Krawczyk – Wolanin, testowany I, Skiba, Pleskacz, Orzechowski, Smoła, Kycko, testowany II, Czereczun, J. Szuta, Lasota, Kozak, Matterazzo. Trener: Paweł Babiarz

Pilica Białobrzegi – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 2:3 (1:1)
Bramki: Winiarski 13, Pankowski 90 – Ćwik 2, D. Rycaj 51, Ćwik 68
Orlęta (I połowa): Ciołek – Chaliadka, Myszka, Chyła, Szymala, Korolczuk, Kamiński, K. Rycaj, Ćwik, Kuźma, Kaczyński; (II połowa): Nowacki – Chaliadka, Chyła, Mnatsakanyan, Szymala, Siudaj, Skrzyński, D. Rycaj, Ćwik, Ozimek, Kaczyński. Trener: Mikołaj Raczyński

Legionovia Legionowo – Avia Świdnik 4:0 (3:0)
Bramki: Bujak 2, Mroczek, Zaklika
Avia: Sobieszczyk – Góralski, Mykytyn, Kursa, Dobrzyński, Kompanicki, Popiołek, Uliczny, Kunca, Zając, Białek, Świech, Górka, Drozd, Poleszak, Perdun, Strug. Trener: Łukasz Mierzejwski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0