Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na WSPA powstała Rada Biznesu

MSZ
msz
Rada Biznesu będzie działać w Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Niepubliczna uczelnia będzie współpracować z najlepszymi w regionie przedsiębiorcami.

Efektem wspólnych obrad będzie tworzenie dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy kierunków studiów, specjalizacji, czy prac dyplomowych, które będą służyć lubelskim przedsiębiorcom. Wszystko po to, aby absolwenci WSPA nie mieli problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

- Zależy nam, aby nasze wspólne doświadczenia i pomysły pomogły dopasować produkt, którym jest absolwent naszej uczelni do potrzeb rynku pracy. Osoba, która ukończy studia powinna wkomponowywać się w potrzeby przedsiębiorców i biznesu - mówi prof. Włodzimierz Sitko, prezydent WSPA.

Choć rada ma charakter opiniotwórczy to jej działalność będzie wpływać także na podejmowane przez studentów prace naukowe. - Rozmawialiśmy o tym, aby prace dyplomowe, które tworzą żacy były wykorzystywane w biznesie. Pomysły tych prac mogłoby być podsuwane przez przedsiębiorstwa a potem przez nie wykorzystywane - tłumaczy prof. Sitko.

Pomoc w realizacji tego pomysłu obiecał Krzysztof Herman, marszałek woj. lubelskiego. - Będziemy szukać środków na badania naukowe dla przedsiębiorstw - zapewnia Krzysztof Hetman.

Rada będzie również podpowiadać jakie kierunki i specjalizacje powinna tworzyć uczelnia. Członkowie byli wczoraj zgodni, że w regionie brakuje specjalistów w budownictwie. - Na kolejnych spotkaniach będziemy rozmawiać o kolejnych branżach - twierdzi Edyta Truszkowska, kanclerz WSPA.

Przedsiębiorcy chcieliby także, aby część wykładów prowadziły osoby związane z biznesem, bo obecnym absolwentom brakuje motywacji w dążeniu do sukcesu. - Absolwenci nie wierzą w to, że to oni za kilka lat mogą zostać orłami biznesu, że to ich firmy i pomysły mogą stać się najlepsze i przynieść im pieniądze oraz uznanie - twierdzi Grzegorz Dębiec z Lubelskiego Forum Pracodawców.

- Zaproponowałem, aby współpracować z młodzieżą już na wykładach. Wiedza, którą zdobywają studenci nie może być tylko akademicka. Zajęcia prowadzone z ludźmi sukcesu powinny pobudzić ich aktywność. To już na studiach powinno następować zderzenie biznesu z wiedzą naukową. Inaczej młodzi ludzie nie wierzą, że może się im udać. A potem wykonują swoje obowiązki zniechęceni w trybie pracy “oby do weekendu" - uważa Dębiec.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski