Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na zakupy do marketu z własnym opakowaniem

Patrycja Pakuła
Od 2.11 w marketach sieci Kaufland świeże produkty na wagę ze stoisk z obsługą można kupić do opakowań własnych
Od 2.11 w marketach sieci Kaufland świeże produkty na wagę ze stoisk z obsługą można kupić do opakowań własnych mat. prasowe
Szklany słoik, plastikowy pojemnik, woreczek z materiału- od początku listopad sklepy sieci Kaufland umożliwiają korzystanie z własnych opakowań podczas zakupów

- Troska o środowisko jest jednym z fundamentów, na których opiera się nasza strategia. Możliwość pakowania wybranych produktów do własnych opakowań wielokrotnego użytku była kolejnym, naturalnym krokiem zmierzającym do ograniczenia zużycia plastiku w naszych marketach - mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska i dodaje: - Cieszymy się, że wraz z naszymi klientami i pracownikami możemy wspólnie działać dla dobra naszej planety.

Wystarczy, że podczas zakupów podamy swoje opakowanie pracownikowi stoiska. Przed ważeniem produktów osoba obsługująca wyzeruje wagę, odejmując jego ciężar.

Opakowaniem wielorazowym może być niemal wszystko, czego używamy w kuchni: szklane słoiki, plastikowe pojemniki, czy woreczki wielokrotnego użytku. Gdzie w sklepie możemy użyć własnych opakowań?

- Usługą objęto sery, wędliny i produkty garmażeryjne - z wyłączeniem mięsa i drobiu - informuje biuro prasowe marketu.

Jaki wpływ na środowisko mają „wielorazówki”?

O komentarz w sprawie możliwości użycia własnych opakowań w sklepach poprosiliśmy organizację Greenpeace Polska.

- Świat cierpi na plastikową epidemię. Do mórz i oceanów świata co minutę trafia równowartość jednej ciężarówki wypełnionej plastikiem. Jedyny sposób to zmniejszenie produkcji plastiku jednorazowego użytku. Niestety nawet recykling nie pomoże nam pozbyć się tego masowego problemu, w skali świata zaledwie 9 proc. plastiku trafiło do ponownego przetworzenia - tłumaczy Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa organizacji dodając: - Dlatego tak ważne są wszelkie inicjatywy, które prowadzą do ograniczenia jednorazowych opakowań.

Zdaniem rzeczniczki Greenpeace wprowadzenie możliwości robienia zakupów spożywczych do własnych opakowań jest pomocne, podobnie jak korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać i podkreślać, że to nie na konsumentach spoczywa odpowiedzialność za zmniejszanie ilości zbędnego plastiku. Wielką rolę odgrywają tu duże koncerny, które corocznie produkują miliony ton plastikowych opakowań.

- To one powinny zadbać o opakowania wielorazowe, butelki zwrotne i inne rozwiązania które pozwolą pozbyć się plastikowej epidemii - podkreśla Katarzyna Guzek.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski