Nagroda Gospodarcza Prezydenta Lublina i tytuł Top Menedżer 2019 przyznane. Zobacz zdjęcia i wideo z gali!

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Produkcja, handel, programowanie i branża deweloperska. Najlepsze firmy w mieście zostały docenione w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Lublina 2019. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym tytuł Top Menedżer 2019 przyznał też Kurier Lubelski. Otrzymał go Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Kapituła przyznała też wyróżnienia dla: Grzegorza Turskiego ze spółki Centrum Zana i Alexeya Shabalovskiego z Embiq.

Od 11 lat kieruje firmą, która zatrudnia 800 pracowników i dziennie produkuje ok. 80 ton serów. Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim, został Top Menedżerem 2019. Wręczyliśmy też dwa wyróżnienia.

- Nie ma firm bez ludzi. Nawet najlepszy statek bez kapitana daleko nie popłynie - powiedział podczas gali Dariusz Kotlarz, prezes Kuriera Lubelskiego.

Spomlek zatrudnia około 800 pracowników. Ponadto, z mleczarnią współpracuje 1900 rolników. - Menedżer bez ludzi to może najwyżej bałaganu narobić - zażartował Edward Bajko odbierając nagrodę. Dziennie cztery zakłady produkcyjne Spomleku opuszcza ok. 80 tys. ton sera. - Wytwarzamy ser tak, jak to się powinno robić. Na przekór trendom, które zmierzają do obniżenia kosztów, a to nieodłącznie wiąże sie ze spadkiem jakości - przyznał prezes.

Wyboru Top Menedżera i dwóch wyróżnionych dokonała kapituła, którą tworzyli: Mariusz Sagan - dyrektor Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, dr Henryk Łucjan – prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, prof. Andrzej Kidyba, Dariusz Kotlarz - prezes Kuriera Lubelskiego, Ewa Pajuro – zastępca redaktor naczelnej.

- Tegoroczny Top Menedżer reprezentuje jedną z perełek w koronie regionu - przyznał prof. Andrzej Kidyba, przewodniczący kapituły.

- Nasz wybór był efektem pewnego konsensusu związanego z postrzeganiem kierowania firmą jako żeglowania. To jest plan, to jest strategia, to są nowe akweny i powrót do portu - wyjaśnił prof. Kidyba. To porównanie odnosi się także do wyróżnionych w konkursie Top Menedżer.

Kapituła wyróżniła dwie osoby. Wśród nich: Alexey Shabalovskiy - prezes firmy informatycznej EMBIQ, która w tym roku świętuje 10-lecie działalności. Zaczynała od 10-metrowego biura i dwóch pracowników. Obecne biuro ma 500 metrów i pracuje w nim około 50 osób.

Drugim wyróżnionym jest Grzegorz Turski, wiceprezes spółki Centrum Zana. Firma w ostatnich latach zrealizowała imponujące inwestycje (m.in. Apartamenty Nałęczowska I, Studio Residence przy ul. Nałęczowskiej, Technic Park przy ul. Dobrzańskiego, Nord Park przy ul. Szeligowskiego, Gray Office Park C przy ul. Wallenroda). Ostatnią dużą inwestycją firmy jest CZ Office Park A u zbiegu Al. Kraśnickiej i ulicy Nałęczowskiej. Łączna powierzchnia najmu to ponad 20 000 m. kw.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Lublina

- Gala jest okazją do podziękowań, ale też pochwalenia się potencjałem Lublina, który razem tworzymy - powiedział prezydent Krzysztof Żuk rozpoczynając uroczystość w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Podkreślił, że dzięki wdrażanej przez ratusz strategii rozwoju i inwestycjom przedsiębiorców Lublin w ostatnich latach wszedł do pierwszej ligi polskich miast. Do jednego z sukcesów zaliczył ściągnięcie do Lublina trzech inwestorów, którzy zadeklarowali zatrudnienie ponad 700 osób.

- Dziękuję za rok inwestycji i proszę o więcej - zakończył swoje wystąpienie prezydent Żuk.

Następnie przyszedł czas na nagrody w sześciu kategoriach. W kategorii „Młode firmy" wyróżnione zostały trzy firmy: Chemnovatic Sp. z o.o. Sp. k. za ciągły rozwój technologii podnoszący jakość produktów, współpracę badawczo-rozwojową z Politechniką Lubelską oraz ambitne plany inwestycyjne; Codete Sp. z o.o. Sp. k. za systematyczny wzrost zatrudnienia i rozwój firmy, szerokie portfolio kompetencyjne, elastyczną metodę pracy z klientem oraz zdywersyfikowanie rynków zbytu; DataArt Poland Sp. z o.o. za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta Lublin poprzez inicjowanie szeregu działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość branży.

W kategorii „Innowacyjność" wyróżnienie otrzymała firma uPaid Sp. z o.o. za wdrożony projekt Host Card Emulations, który jest wynikiem pracy lubelskich pracowników firmy. Nagrodę główną otrzymała firma Netrix S.A. za wiodącą pozycję ośrodka tomografii w kraju, realizację szeregu projektów innowacyjnych, w tym badawczo-rozwojowych mający na celu rozwój działalności firmy, ponad dwukrotny wzrost zatrudnienia oraz wielopoziomową współpracę ze ośrodkami naukowymi.

Za obecność na rynku globalnym wyróżnienia powędrowały do dwóch firm: Lactex Sp. z o.o. za podniesienie efektywności sprzedaży eksportowej i skuteczne pozyskiwanie klientów na nowych perspektywicznych rynkach oraz Sollers Consulting Sp. z o.o. za budowanie wartości marki zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, współpracę z lubelskimi uczelniami wyższymi oraz lokalne zaangażowanie w działania CSR. Nagrodę główną otrzymała firma Modern-Expo S.A. za doskonałość operacyjną przy jednoczesnej realizacji najbardziej skomplikowanych projektów dla klientów detalicznych, dywersyfikację rynków zbytu oraz stały wzrost zatrudnienia w firmie.

W kategorii „Firmy Duże - Lokomotywy Gospodarcze Miasta" wyróżnienie otrzymała firma SII Sp. z o.o. za stale rosnące tempo rozwoju oraz zwiększanie zatrudnienia ok. 60 pracowników rocznie, a także ogromne zaangażowanie w działalności CSR dla lubelskiej społeczności. Nagrodą główną została uhonorowana firma Bury Sp. z.o.o za realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów inwestycyjnych, pozytywny wpływ na lubelski rynek pracy oraz aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin.

Nową kategorią w tegorocznej edycji konkursu są „Przemysły Kreatywne". W tej dziedzinie wyróżnienie otrzymała firma GIS Support Sp. z o.o. za pozytywny wpływ na kształtowanie wizerunku miasta Lublin jako jednostki nowoczesnej i innowacyjnej, a także otwartej na wykorzystanie nowych technologii otrzymała Grupa Żagiel.

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin wręczana jest od 11 lat. W poprzedniej edycji laureatami były m.in. firmy Convergys International, GT85 Polska (obecnie Noyen) i Polskie Zakłady Zbożowe Lubella.

Prezydent wręczył także nagrody za najlepsze prace dyplomowe i dla najlepszych pracodawców. Autorami wyróżnionych prac byli: Weronika Karwowska, Filip Jakubczak z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej i Tomasz Jaskólski z Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wyróżnieni otrzymali po 2 tys. zł. Nagrodę główną i 6 tys. zł otrzymała Monika Ciechmiszczuk z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Na trzymiesięczny staż dzięki swojej pracy dyplomowej dostał się Miłosz Mleczko z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Podczas gali nagrody Pracodawca Roku 2018 wręczyła dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Statuetki otrzymały firmy C2C sp. z o.o. i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
22 listopada, 22:50, pisi troll:

dla Centrum Zana to taka nagroda POcieszenia za to że Ratusz nie skorzystał z wynajmu kondygnacji w biurowcu na terenie dawnej zajezdni MPK na Kraśnickiej. W tym czasie inni deweloperzy skorzystali i wynajęli swoje hektary pod biura UM.

23 listopada, 07:54, Gość:

JAK ZWYKLE JAKIŚ ŚMIERDZĄCY KACZYM ŁAJNEM PATOL MUSIAŁ ZABRAĆ GŁOS . CIEKAWE CZY MODLIŁEŚ SIĘ JUŻ DO Z METRA CIĘTEGO MAŁEGO GÓWNA JAK ŚPIEWA STONOGA BO TYLE JADU W TOBIE. TYPOWY PISKIBEL.

znowu ten PO[wulgaryzm] POłgłowek sobie POkomentował

G
Gość

Kapituła.... sami znawcy, przedsiębiorcy . Niech któryś z nich poprowadzi firme (własną). Po roku kaniec działalności.

G
Gość

Facet z dwóją z egzaminu z prawa cywilnego w kapitule? Dobre :DDD

G
Gość
23 listopada, 08:41, Odwołać Żuka:

A czy gospadarz pochwalił się zadłużeniem m.Lublin półtora miliarda zł SKANDAL

Przerażające

G
Gość
22 listopada, 22:50, pisi troll:

dla Centrum Zana to taka nagroda POcieszenia za to że Ratusz nie skorzystał z wynajmu kondygnacji w biurowcu na terenie dawnej zajezdni MPK na Kraśnickiej. W tym czasie inni deweloperzy skorzystali i wynajęli swoje hektary pod biura UM.

Dokładnie

O
Odwołać Żuka

A czy gospadarz pochwalił się zadłużeniem m.Lublin półtora miliarda zł SKANDAL

G
Gość
22 listopada, 22:50, pisi troll:

dla Centrum Zana to taka nagroda POcieszenia za to że Ratusz nie skorzystał z wynajmu kondygnacji w biurowcu na terenie dawnej zajezdni MPK na Kraśnickiej. W tym czasie inni deweloperzy skorzystali i wynajęli swoje hektary pod biura UM.

JAK ZWYKLE JAKIŚ ŚMIERDZĄCY KACZYM ŁAJNEM PATOL MUSIAŁ ZABRAĆ GŁOS . CIEKAWE CZY MODLIŁEŚ SIĘ JUŻ DO Z METRA CIĘTEGO MAŁEGO GÓWNA JAK ŚPIEWA STONOGA BO TYLE JADU W TOBIE. TYPOWY PISKIBEL.

G
Gość

Co za.ranking ... Kto da więcej reklama ten wygrywa. ... Potem kl dostanie kasę za 100 zresztą złotą i będzie. ..

O
Oskar Blaszke

To jakiś smutne żarty wszystkie te "firmy" to 4 liga.

Z całego Biedlina to 5 firm coś znaczy i sprawdzają się codziennie w realnej konkurencji:

Stokrotka

Aliplast

Polinowex

Matermedia

Bury

Ej laureaci ,od razu pozamieniajcie się nagrodami na przyszły rok wyjdzie taniej.

Tylko kolejność ustalcie.

p
pisi troll

dla Centrum Zana to taka nagroda POcieszenia za to że Ratusz nie skorzystał z wynajmu kondygnacji w biurowcu na terenie dawnej zajezdni MPK na Kraśnickiej. W tym czasie inni deweloperzy skorzystali i wynajęli swoje hektary pod biura UM.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3