Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Lublina i tytuł Top Menedżer 2019 przyznane. Zobacz zdjęcia i wideo z gali!

Piotr Nowak
Piotr Nowak
Produkcja, handel, programowanie i branża deweloperska. Najlepsze firmy w mieście zostały docenione w konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Lublina 2019. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym tytuł Top Menedżer 2019 przyznał też Kurier Lubelski. Otrzymał go Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Kapituła przyznała też wyróżnienia dla: Grzegorza Turskiego ze spółki Centrum Zana i Alexeya Shabalovskiego z Embiq.

Od 11 lat kieruje firmą, która zatrudnia 800 pracowników i dziennie produkuje ok. 80 ton serów. Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim, został Top Menedżerem 2019. Wręczyliśmy też dwa wyróżnienia.

- Nie ma firm bez ludzi. Nawet najlepszy statek bez kapitana daleko nie popłynie - powiedział podczas gali Dariusz Kotlarz, prezes Kuriera Lubelskiego.

Spomlek zatrudnia około 800 pracowników. Ponadto, z mleczarnią współpracuje 1900 rolników. - Menedżer bez ludzi to może najwyżej bałaganu narobić - zażartował Edward Bajko odbierając nagrodę. Dziennie cztery zakłady produkcyjne Spomleku opuszcza ok. 80 tys. ton sera. - Wytwarzamy ser tak, jak to się powinno robić. Na przekór trendom, które zmierzają do obniżenia kosztów, a to nieodłącznie wiąże sie ze spadkiem jakości - przyznał prezes.

Wyboru Top Menedżera i dwóch wyróżnionych dokonała kapituła, którą tworzyli: Mariusz Sagan - dyrektor Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, dr Henryk Łucjan – prezes Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, prof. Andrzej Kidyba, Dariusz Kotlarz - prezes Kuriera Lubelskiego, Ewa Pajuro – zastępca redaktor naczelnej.

- Tegoroczny Top Menedżer reprezentuje jedną z perełek w koronie regionu - przyznał prof. Andrzej Kidyba, przewodniczący kapituły.

- Nasz wybór był efektem pewnego konsensusu związanego z postrzeganiem kierowania firmą jako żeglowania. To jest plan, to jest strategia, to są nowe akweny i powrót do portu - wyjaśnił prof. Kidyba. To porównanie odnosi się także do wyróżnionych w konkursie Top Menedżer.

Kapituła wyróżniła dwie osoby. Wśród nich: Alexey Shabalovskiy - prezes firmy informatycznej EMBIQ, która w tym roku świętuje 10-lecie działalności. Zaczynała od 10-metrowego biura i dwóch pracowników. Obecne biuro ma 500 metrów i pracuje w nim około 50 osób.

Drugim wyróżnionym jest Grzegorz Turski, wiceprezes spółki Centrum Zana. Firma w ostatnich latach zrealizowała imponujące inwestycje (m.in. Apartamenty Nałęczowska I, Studio Residence przy ul. Nałęczowskiej, Technic Park przy ul. Dobrzańskiego, Nord Park przy ul. Szeligowskiego, Gray Office Park C przy ul. Wallenroda). Ostatnią dużą inwestycją firmy jest CZ Office Park A u zbiegu Al. Kraśnickiej i ulicy Nałęczowskiej. Łączna powierzchnia najmu to ponad 20 000 m. kw.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Lublina

- Gala jest okazją do podziękowań, ale też pochwalenia się potencjałem Lublina, który razem tworzymy - powiedział prezydent Krzysztof Żuk rozpoczynając uroczystość w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Podkreślił, że dzięki wdrażanej przez ratusz strategii rozwoju i inwestycjom przedsiębiorców Lublin w ostatnich latach wszedł do pierwszej ligi polskich miast. Do jednego z sukcesów zaliczył ściągnięcie do Lublina trzech inwestorów, którzy zadeklarowali zatrudnienie ponad 700 osób.

- Dziękuję za rok inwestycji i proszę o więcej - zakończył swoje wystąpienie prezydent Żuk.

Następnie przyszedł czas na nagrody w sześciu kategoriach. W kategorii „Młode firmy" wyróżnione zostały trzy firmy: Chemnovatic Sp. z o.o. Sp. k. za ciągły rozwój technologii podnoszący jakość produktów, współpracę badawczo-rozwojową z Politechniką Lubelską oraz ambitne plany inwestycyjne; Codete Sp. z o.o. Sp. k. za systematyczny wzrost zatrudnienia i rozwój firmy, szerokie portfolio kompetencyjne, elastyczną metodę pracy z klientem oraz zdywersyfikowanie rynków zbytu; DataArt Poland Sp. z o.o. za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta Lublin poprzez inicjowanie szeregu działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość branży.

W kategorii „Innowacyjność" wyróżnienie otrzymała firma uPaid Sp. z o.o. za wdrożony projekt Host Card Emulations, który jest wynikiem pracy lubelskich pracowników firmy. Nagrodę główną otrzymała firma Netrix S.A. za wiodącą pozycję ośrodka tomografii w kraju, realizację szeregu projektów innowacyjnych, w tym badawczo-rozwojowych mający na celu rozwój działalności firmy, ponad dwukrotny wzrost zatrudnienia oraz wielopoziomową współpracę ze ośrodkami naukowymi.

Za obecność na rynku globalnym wyróżnienia powędrowały do dwóch firm: Lactex Sp. z o.o. za podniesienie efektywności sprzedaży eksportowej i skuteczne pozyskiwanie klientów na nowych perspektywicznych rynkach oraz Sollers Consulting Sp. z o.o. za budowanie wartości marki zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, współpracę z lubelskimi uczelniami wyższymi oraz lokalne zaangażowanie w działania CSR. Nagrodę główną otrzymała firma Modern-Expo S.A. za doskonałość operacyjną przy jednoczesnej realizacji najbardziej skomplikowanych projektów dla klientów detalicznych, dywersyfikację rynków zbytu oraz stały wzrost zatrudnienia w firmie.

W kategorii „Firmy Duże - Lokomotywy Gospodarcze Miasta" wyróżnienie otrzymała firma SII Sp. z o.o. za stale rosnące tempo rozwoju oraz zwiększanie zatrudnienia ok. 60 pracowników rocznie, a także ogromne zaangażowanie w działalności CSR dla lubelskiej społeczności. Nagrodą główną została uhonorowana firma Bury Sp. z.o.o za realizację nowoczesnych i innowacyjnych projektów inwestycyjnych, pozytywny wpływ na lubelski rynek pracy oraz aktywne działanie na rzecz rozwoju gospodarczego miasta Lublin.

Nową kategorią w tegorocznej edycji konkursu są „Przemysły Kreatywne". W tej dziedzinie wyróżnienie otrzymała firma GIS Support Sp. z o.o. za pozytywny wpływ na kształtowanie wizerunku miasta Lublin jako jednostki nowoczesnej i innowacyjnej, a także otwartej na wykorzystanie nowych technologii otrzymała Grupa Żagiel.

Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin wręczana jest od 11 lat. W poprzedniej edycji laureatami były m.in. firmy Convergys International, GT85 Polska (obecnie Noyen) i Polskie Zakłady Zbożowe Lubella.

Prezydent wręczył także nagrody za najlepsze prace dyplomowe i dla najlepszych pracodawców. Autorami wyróżnionych prac byli: Weronika Karwowska, Filip Jakubczak z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej i Tomasz Jaskólski z Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wyróżnieni otrzymali po 2 tys. zł. Nagrodę główną i 6 tys. zł otrzymała Monika Ciechmiszczuk z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Na trzymiesięczny staż dzięki swojej pracy dyplomowej dostał się Miłosz Mleczko z Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Podczas gali nagrody Pracodawca Roku 2018 wręczyła dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. Statuetki otrzymały firmy C2C sp. z o.o. i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski