MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody dla najlepszych uczniów w Lublinie. Sprawdź, które szkoły mają najwięcej laureatów. Zobacz zdjęcia

Klaudia Olender
Klaudia Olender
Prezydent Krzysztof Żuk wręczył w środę nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy laureatom tegorocznych konkursów przedmiotowych i artystycznych, wyróżnionym w ramach „Programu wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”.

Uroczystość miała charakter symboliczny, bo ze względu na stan epidemii, w gali wzięli udział tylko dyrektorzy szkół, których podopieczni zdobyli największą liczbę tytułów oraz pojedynczy laureaci reprezentujący społeczność uczniowską danej szkoły.

- Rok szczególny, bardzo trudny, myślę, że stanowi duże wyzwanie dla wszystkich - zarówno uczniów, dyrektorów i nauczycieli. Tym bardziej należy się cieszyć z tych osiągnięć, które pokazują, że warto inwestować poprzez takie programy jakie uruchamiamy w waszą naukę i waszą aktywność - tymi słowami powitał Krzysztof Żuk zgromadzonych zwycięzców.

W tym roku 465 uczniów zdobyło łącznie 581 tytułów laureatów. Uczniowie wywodzą się z 90 lubelskich szkół i zostali przygotowaniu przez 264 nauczycieli. Najwybitniejsi z nich zdobyli wyróżnienia w dwóch kategoriach: olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz konkursów artystycznych.

W pierwszej kategorii prezydent Żuk nagrodził 112 uczniów z 33 szkół, którzy zdobyli 130 tytułów laureata. Poza wygraną w konkursach uzyskali średnią przynajmniej 4,8, wzorową ocenę z zachowania w pierwszym semestrze i jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Puchary za najliczniejszą grupę laureatów spośród szkół podstawowych powędrowały do rąk dyrektorów czterech podstawówek:

  • SP nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi,
  • SP nr 51,
  • SP nr 6,
  • Prywatnej SP im. Królowej Jadwigi.

W szkołach ponadpodstawowych 218 uczniów z 21 szkół zdobyło 285 tytułów laureatów. Do najlepszych liceów należą:

  • I LO im Stanisława Staszica,
  • III LO im. Unii Lubelskiej,
  • II LO im Hetmana Jana Zamojskiego,
  • Prywatne LO im. Królowej Jadwigi.

W kategorii konkursów artystycznych dyplomy i nagrody pieniężne zdobyło 112 uczniów z 28 szkół podstawowych i 23 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych. Na podium znalazły się: SP nr 30, SP nr 51 i SP nr 25.

- Inwestycja w naszą młodzież to inwestycja w przyszłość, zależy nam na tym, aby uczniowie interesowali się tym, co jest ich pasją albo też tymi obszarami tematycznymi, które podpowiadają nauczyciele. Te określone zainteresowania i wiedza ułatwiają później podejmowanie ważnych decyzji dot. przyszłości - mówił prezydent Żuk. - Inwestowanie w przyszłość to również budowanie silnego naszego miasta w wymiarze kapitału ludzkiego i to jest nasza wspólna zasługa - podsumowuje.

W drugiej części spotkania, prezydent wręczył dyplomy dyrektorom dziewięciu szkół za wzorowe użycie nowoczesnych technologii w nauczaniu online i zarządzaniu szkołą, zwłaszcza z wykorzystaniem produktów Microsoft Office 365 i zdalnej platfmormy Teams.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski