Najczęściej spotykane problemy przy korzystaniu z systemu Piano

red.
Udostępnij:
Zapraszamy do zapoznania się z najczęstszymi problemami oraz odpowiedziami na pytania jakie mogą się pojawić podczas korzystania z systemu Piano.

1. Brak dostępu do artykułów objętych prenumeratą Piano.

Będąc na jakiejkolwiek stronie internetowej włączonej do systemu Piano należy zawsze sprawdzić, czy w prawym górnym rogu, na pasku tuż obok logo Piano, jest widoczny status dostępu, czy też pojawiła się opcja: Zaloguj się. W przypadku, gdy widoczna jest opcja Zaloguj się, należy się zalogować używając danych do logowania (adres e-mail, którego użyto do rejestracji w systemie oraz hasło dostępu, które zostało przesłane w wiadomości e-mail zatytułowanej Witamy w systemie Piano Media). Jeżeli status dostępu jest określony, jako nieaktywowany - należy uiścić opłatę za prenumeratę.
Jeżeli status dostępu jest określony, jako: aktywowany, ale dostęp do objętych prenumeratą artykułów jest uniemożliwiony, prosimy odświeżyć stronę (w systemie Windows za pomocą klawisza f5, a w OS X kombinacją klawiszy Command+R). W przypadku, gdy nadal płatne treści są niedostępne, prosimy o kontakt drogą e-mailową na adres: [email protected] albo telefonicznie pod numerem: +48-22-2062145

2. Jak i gdzie można się zalogować do systemu Piano?

Do systemu Piano można się zalogować na dwa sposoby:

a) Wybierając opcję Zaloguj się, znajdującą się w prawym górnym rogu strony internetowej wydawnictwa należącego do systemu Piano. Opcja ta znajduje się na pasku, tuż obok logo firmy Piano.

b) Zalogować się można również na stronie www.pianomedia.pl w dziale Moje konto.

Jeżeli na pasku jest pokazany status dostępu: Dostęp do płatnych treści: aktywowany (adres e-mail) zostało jeszcze (liczba dni do końca prenumeraty) oznacza to, że logowanie zostało dokonane pomyślnie.

3. Problem z zalogowaniem się - informacja o niewłaściwym adresie e-mail albo haśle do konta.

Podczas logowania się do systemu polecamy dane do logowania skopiować i wkleić, co pozwoli na uniknięcie błędów podczas pisania. Jeżeli pomimo skopiowania danych do logowania nadal pojawia się komunikat, o błędzie rekomendujemy skorzystać z opcji Zapomniane hasło. Po kliknięciu na opcję Zapomniane hasło na podany adres e-mail zostanie przesłany link do strony, na której należy wpisać nowe hasło.

4. Zapomniane, zgubione hasło, brak powitalnej wiadomości z hasłem dostępu do konta i tym podobne.

W systemie Piano zawsze można utworzyć swoje hasło korzystając z opcji Zapomniane hasło, która pojawia się zawsze podczas logowania się do systemu - albo na stronie danego wydawnictwa należącego do systemu Piano albo na stronie www.pianomedia.pl/customer

5. Jak uzyskać hasło dostępu do systemu Piano?

Hasło dostępu jest wysyłane w pierwszej wiadomości zatytułowanej Witajcie w systemie Piano. Hasło jest generowanie automatycznie i w każdej chwili może zostać zmieniona z wykorzystaniem opcji Zapomniane hasło.
Po dokonaniu opłaty zostanie przesłana wiadomość z podziękowaniem za opłatę.

6. Jak zmienić swoje hasło dostępu?

Hasło dostępu można zmienić na stronie Piano Media w dziale Moje konto - po zalogowaniu się, po prawej stronie pojawi się więcej możliwych akcji, między nimi będzie zmiana hasła.

7. Jak uzyskać dostęp do artykułów objętych prenumeratą?

Sekcje i artykuły wchodzące w prenumeratę Piano są zobrazowane na Stronie głównej naszej strony albo bezpośrednio na stronach wybranych wydawnictw. Nasza oferta jest także pokazana na stronie www.pianomedia.pl/package

8. Jak często należy się logować do systemu Piano?

Jeżeli przeglądarka ma włączoną opcję obsługi plików cookies oraz Javascript po pierwszym zalogowaniu nie powinno nastąpić samoczynne wylogowanie z systemu. Niemniej polecamy, aby za każdym razem wchodząc na stronę danego wydawnictwa sprawdzić w prawym, górnym rogu, czy nie trzeba się zalogować. W przypadku korzystania z większej ilości przeglądarek - zalogowanie się tylko do jednej z nich nie jest wystarczające. Wylogowanie z systemu może nastąpić po dokonaniu aktualizacji w przeglądarce (aktualizacje przeglądarki przebiegają automatycznie) albo w wyniku innych działań przebiegających w komputerze, dlatego należy zawsze sprawdzić, jaki jest status dostępu na pasku Piano Media.

9. Czy można korzystać z prenumeraty na innych komputerach lub urządzeniach posiadających Internet?

Dostęp do systemu Piano jest możliwy z dowolnego komputera, czy innego urządzenia posiadającego Internet. Do zalogowania się są wymagane jedynie dane do zalogowania. Przypominamy jednak, że udostępnianie swoich danych do logowania innym osobom jest niezgodne z Regulaminem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Historia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Materiał oryginalny: Najczęściej spotykane problemy przy korzystaniu z systemu Piano - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie