MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najlepiej w Lublinie

art. sponsorowany

Kim jesteśmy?

Zespół tworzący trzon firmy Billennium zawiązał się już w 1999 roku i początkowo prowadził projekty z zakresu integracji danych oraz tworzenia systemów billingowych dla jednego z alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych. Startowaliśmy jako grupa przyjaciół, pasjonatów technologii i informatyki. Już wtedy rodziła nam się w głowie wizja stworzenia unikalnej oferty opartej na własnych produktach. Od samego początku mieliśmy pełno pomysłów i bardzo zdolnych, wspaniałych ludzi wokół nas. To wtedy zdecydowaliśmy, że wiemy jak pomagać ludziom pracować przyjemniej i wierzyliśmy, że możemy stworzyć miejsce przyjazne dla naszych pracowników. W 2013 roku spółka trafiła na prestiżową listę Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, skupiającą najszybciej rozwijające się innowacyjne przedsiębiorstwa środkowej Europy. Głównymi obszarami działania są systemy klasy BPM, CRM, platformy rozliczeniowe, systemy zarządzania finansami oraz innowacyjne rozwiązania mobilne.

Nasza obecność w Lublinie

5 lat temu zdecydowaliśmy się otworzyć swoje biuro w Lublinie. Byliśmy głęboko przekonani, że Lublin jest miejscem z odpowiednia energią, która pozwoli nam wykonać następny krok w rozwoju organizacji. Wkrótce zaczęli do nas dołączać fantastyczni absolwenci Lubelskich uczelni technicznych, którzy wnieśli swoje zaangażowanie i energię do firmy. To dzięki nim zaczęliśmy stawać się organizacją o której marzyliśmy w 1999 roku. Lublin szybko stał się motorem napędowym naszych działań i centrum tego co dla firmy najważniejsze czyli pomysłowych, zdolnych i nastawionych na rozwój ludzi.

Billennium obecnie

W tej chwili firma Billennium zatrudnia ponad 290. Chociaż nasza centrala znajduje się w Warszawie, a nasze oddziały są również w Olsztynie i Bytomiu to właśnie Lublin jest dla nas miejscem szczególnie ważnym. Zatrudniamy tu ponad 115 pracowników. W biurze którego metraż przekracza 700 metrów nasi lubelscy pracownicy prowadzą projekty nie tylko Polsce ale także w Niemczech, Danii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii. W Lublinie mamy 10 dynamicznie rozwijających się zespołów z których każdy operuje w najnowszych technologiach. Wszystko to nie byłoby możliwe bez energii tego miasta i ludzi którzy tę energią potrafią przełożyć na innowacyjne działania.

Od czasu otwarcia naszego biura udało nam się pozyskać i wyszkolić wielu cennych ekspertów i specjalistów. Rozwijamy się skupiając wokół siebie ludzi z doświadczeniem zarówno z dużych organizacji, małych firm jak i absolwentów uczelni technicznych. Współpracujemy z bankami, mediami, agencjami reklamowymi, największymi polskimi firmami, globalnymi korporacjami oraz małymi rodzinnymi firmami. Zaufało nam już kilkuset klientów. Współpracujemy i korzystamy z najnowocześniejszych technologii firm Microsoft, SAP, Oracle, Progress, Selligent, Salesforce.com, Tibco, Software AG i wielu innych. Osiągnęliśmy to wspólnie jako zespół ponieważ wierzymy, że technologia jest tylko drogą do celu a najważniejsi są ludzie, pomysł, innowacja.

Nasz zespół

Billennium zatrudnia ponad 115 pracowników w Lublinie i 290 w całej Polsce. Zespół programistów to dobrze wykształceni absolwenci czołowych szkół o profilach ścisłych. Nasi pracownicy oprócz doświadczenia zawodowego i znajomości wielu unikalnych technologii informatycznych, mają okazje pracować na międzynarodowych projektach i szkolić język angielski w trakcie pracy a także na zajęciach dodatkowych.

Warto również wspomnieć o ważnych wydarzeniach, które sprawiają, że Lublin jest tak wyjątkowym miejscem na polskiej mapie IT, bez lubelskiego Miscosoft Innovation Summit czy Lubelskich Dni Informatyki Billennium dziś byłoby zupełnie inną organizacją.

Dziękujemy uczelniom, ludziom i miastu Lublin za optymizm i energię, z której czerpiemy każdego dnia.

#najlepiejwlublinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski