Najlepsi polscy pływacy rywalizowali w Arena Grand Prix na basenie Aqua Lublin

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) i Kacper Majchrzak (Warta Poznań) triumfowali w klasyfikacji generalnej pływackich zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski. Impreza w weekend (10-11 marca) została rozegrana na basenie Aqua Lublin.

W lubelskiej imprezie wystartowało 718 zawodników oraz zawodniczek (305 kobiet i 413 mężczyzn), reprezentujących aż 113 klubów z całego kraju.

W zawodach wystartowała także bardzo liczna reprezentacja pływaków i pływaczek z klubów województwa lubelskiego. W rankingu medalowym dziesiąta lokata przypadła ekipie AZS UMCS Lublin, która zdobyła ogółem 20 medali (6 złotych, 4 srebrne i 10 brązowych).

Na 17. pozycji sklasyfikowano Olimpię Lublin - 7 medali (3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe), natomiast 23. lokata przypadła zespołowi UKS Skarpa Lublin - 5 medali (2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Z innych klubów regionu na medalowych miejscach uplasowali się ponadto pływacy UKS Orka Zamość - 7 medali (1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe), Wisły Puławy - 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy) oraz AZS-AWF Biała Podlaska i Avii Świdnik, które po jednym razie stawały na najniższym stopniu podium.

Drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz zwycięstwo w stylu motylkowym zajął Konrad Czerniak (AZS UMCS), który wygrał na dystansach 50 m motylkiem (24,11), 50 m dowolnym (22,84) i 100 m motylkiem (53,31) oraz był trzeci na 100 m dowolnym (50,60).

- Dwa dni rywalizacji na lubelskiej pływalni przyniosły dla mnie wiele emocji oraz dużą dawkę informacji szkoleniowych - mówi Konrad Czerniak, zawodnik AZS UMCS. - Dobrze przepracowany okres treningowy oraz start w zawodach wyszły bardzo dobrze. W poniedziałek wylatuję już na Teneryfę na obóz szkoleniowy - kończy.