Największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci powracają na boiska całej Polski

Akcja specjalna Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Już w październiku ruszają zapisy do XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – rozgrywek, które pozwalają spełniać największe dziecięce marzenia. Młodzi piłkarze oraz piłkarki z całej Polski znów staną do sportowych zmagań w trzech kategoriach wiekowych – do 8, 10 i 12 lat. W pierwszej kolejności zagrają o prymat na szczeblu gminnym, a następnie powiatowym oraz wojewódzkim. Dla dwóch najstarszych grup wygrana w finałach wojewódzkich otwiera drogę do gry z rówieśnikami z całej Polski o Wielki Finał rozgrywany na PGE Narodowym.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” co roku rozpala wyobraźnię wielu młodych piłkarek i piłkarzy z całego kraju. Udział w rozgrywkach to nie tylko sportowa rywalizacja, popisowe akcje i widowiskowe bramki, ale też wiele pięknych chwil, przyjaźni i wspomnień, które z pewnością w uczestnikach pozostaną na długie lata. Wielki Finał na PGE Narodowym i nagroda główna, którą jest m.in. spotkanie z seniorską Reprezentacją Polski to tylko niektóre z marzeń, jakie spełniaj Turniej.

Dla wielu z uczestników XXIII edycji Turnieju udział w zmaganiach może okazać się również pierwszym krokiem, do wspaniałej, sportowej kariery. Jak pokazuje historia rozgrywek, już ponad 100 dotychczasowych uczestników ma za sobą występy w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji kraju. Wśród nich są m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Kacper Kozłowski, Paulina Dudek, Ewa Pajor, a także Małgorzata Mesjasz, Kinga Kozak czy Oliwia Szperkowska.

– Turniej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” to wspaniała impreza z długą tradycją, której towarzyszy wiele pięknych emocji. Młodzi zawodnicy oraz zawodniczki, biorący w nim udział, z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom sportowy sprawiając, że obecni podczas meczów skauci z całą pewnością mają ręce pełne pracy. Tym bardziej z dumą i satysfakcją przygotowujemy się do kolejnej edycji rozgrywek, które na stałe zagościły w kalendarzach szkół oraz notatnikach trenerów z całej Polski. Liczymy też, że podobnie jak w poprzednich latach chęć udziału w Turnieju aktywnie zgłaszać będą zespoły dziewczynek, które z roku na rok mają coraz liczniejszą reprezentację. Dziewczynki na boisku nierzadko imponują nie tylko swoją techniką czy umiejętnościami piłkarskimi, ale i charakterem oraz boiskową odwagąmówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Adam Kaźmierczak.

Ogólnopolska rywalizacja na równych zasadach

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów i angażuje do wspólnej zabawy wszystkich, którzy kochają sport i odnajdują w piłce nożnej swoją pasję. Warto podkreślić, że we wszystkich jego odsłonach wzięło już udział ponad 2,5 miliona uczestników, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują także dziewczynki, które dziś stanowią około 1/3 wszystkich zawodników.

– Jako główny sponsor Tymbark zaangażował się w ten projekt już ponad 16 lat temu. Od początku przyświecał nam ważny społecznie cel - zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu i uprawiania sportu. Tak jest do tej pory, ponieważ zdrowy styl życia jest jednym z ekosystemów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Maspex. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że przez ten czas Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozwinął się do miana największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie, który spełnia piłkarskie marzenia, takie jak gra na PGE Narodowym i jest pierwszym krokiem przygody sportowej, która prowadzić może nawet do gry w reprezentacji Polskipodkreśla Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

_– Turniejowi od początku jego powstania przyświeca idea otwartości oraz chęć do angażowania w ramach wspólnej zabawy wszystkich najmłodszych pasjonatów piłki nożnej. Chcemy uświadamiać dzieciom, rodzicom i trenerom jaką radość przynosi gra w piłkę oraz kształtować właściwe nawyki, w tym również postawy fair play. Te wartości, obok sportowej rywalizacji, wpisane są w DNA rozgrywek na stałe. Gorąco zachęcamy przy tym zarówno trenerów, jak i rodziców do tego, aby umożliwili młodym zawodnikom udział w rozgrywkach, dając tym samym szansę na postawienie przez nich pierwszego kroku w stronę wielkiej, sportowej przygod_y – dodaje Adam Kaźmierczak.

Zapisy do kolejnej edycji ruszają już w październiku, a szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy, będzie można znaleźć na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Drużyny dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 12 zgłaszać będą mogli nauczyciele oraz trenerzy. Mecze finałowe odbędą się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Największe rozgrywki piłkarskie dla dzieci powracają na boiska całej Polski - Dziennik Bałtycki

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie