NAUCZYCIEL NA MEDAL Zobacz, jak nauczyciele walczą o głosy w mediach społecznościowych [PORADNIK]

DM
Udostępnij:
Trwa wielki plebiscyt NAUCZYCIEL NA MEDAL. Najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli uczniowie i ich rodzice wybierają nie tylko w naszym regionie, lecz we wszystkich województwach w Polsce. Sprawdziliśmy, jak nauczycieli biorący udział w akcji walczą o głosy w mediach społecznościowych. Zebraliśmy ciekawe, a przede wszystkim skuteczne, pomysły do wykorzystania w walce o głosy.

Jednym z podstawowych sposobów poinformowania o udziale w plebiscycie jest podzielenie się tą informacją na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Można to uczynić wykorzystując grafiki przygotowane przez nas dla każdego uczestnika plebiscytu lub przygotowując własne projekty:

JESZCZE LEPIEJ DZIAŁA WIDEO

Obraz wcale nie musi być statyczny. Niektórzy nauczyciele tworzą specjalne spoty, w których zachęcają do głosowania.

A tak w poprzedniej edycji plebiscytu prezentował się jeden z nauczycieli z Warszawy:

PUBLIKACJE W GAZECIE

Liderzy rankingów są regularnie prezentowani na łamach gazety. Taką publikacją także warto pochwalić się w mediach społecznościowych. Wystarczy zrobić zdjęcie gazety telefonem lub pobrać elektroniczną wersję gazety na www.prasa24.pl. Można też udostępnić post, w którym prezentujemy liderów na fanpage’u gazety. A tych przecież nie brakuje!

MOŻNA UTWORZYĆ WYDARZENIE

Zgłoszenie przez uczniów i rodziców do tytułu Nauczyciel na medal, jest zdecydowanie najlepszą nagrodą za codzienny trud nauczyciela. To ważne wydarzenie! A Facebook daje możliwość wyróżnienia takich chwil poprzez dodanie ich jako “wydarzenie z życia” na facebook’owej tablicy (w zakładce "informacje" należy kliknąć "wydarzenia z życia"). Taka forma aktywności na Facebooku ma jedną wielką zaletę - zobaczy ją zdecydowana większość znajomych (przy zwykłym poście grono to będzie mniejsze).

MOŻNA ZAŁOŻYĆ STRONĘ LUB FANPAGE

Niektórzy nauczyciele stworzyli nawet strony internetowe dedykowane naszej akcji albo założyli strony na Facebooku:

ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ NA RODZINĘ I ZNAJOMYCH

GŁOSY POMAGAJĄ ZDOBYĆ TAKŻE PRACODAWCY

Szkoły i uczelnie wspierają w walce o głosy swoich nauczycieli:

Zdarza się, że w staraniu o głosy wspierają nauczycieli nawet youtuberzy. Zobaczcie jak babcię swojej dziewczyny promuje Youtuber Daniel Ortega:

Gratulujemy pomysłowości! Wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby pochwalić się swoimi działaniami w mediach społecznościowych zachęcamy do przesyłania przykładów e-mailem na adres: [email protected]

A jeśli potrzebujecie wsparcia w zaprezentowaniu swojej nominacji na Facebook’u, nasza specjalistka od mediów społecznościowych służy pomocą - 664 930 444.

Wszystkim nauczycielom życzymy wielu głosów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski