Nie godzą się na „falę banderyzmu”. Pikietowali na KUL i przed UMCS (ZDJĘCIA, WIDEO)

  • Kurier Lubelski

ak

Powiernictwo Kresowe krytykuje przyznanie tytuł doktora honoris causa przez władze KUL i UMCS Wiktorowi Juszczence – byłemu prezydentowi Ukrainy.

Niezadowolenie członków stowarzyszenia budzi też zgoda na objęcie przez Wasyla Pawluka urzędu Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Powiernictwo Kresowe krytykuje przyznanie tytuł doktora honoris causa przez władze KUL i UMCS Wiktorowi Juszczence – byłemu prezydentowi Ukrainy. Niezadowolenie członków stowarzyszenia budzi też zgoda na objęcie przez Wasyla Pawluka urzędu Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.

Te decyzje, zdaniem Powiernictwa, to przyzwolenie na promowanie kultu formacji UPA, która odpowiada za zbrodnie na Polakach podczas II wojny światowej. Zdaniem części kresowiaków zgoda na tę nominację „to naplucie na groby blisko 200 tys. ofiar OUN/UPA”.

Kresowiacy rozpoczęli protest od pikiety na KUL. Później przenieśli się pod UMCS.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

26.01.2016, 07:01

Dlaczego ludzie są głupi ?

Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
.Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest - MĄDROŚĆ ! ! !.
Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.
To Polacy mają otworzyć oczy światu.
Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI "
Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,
które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,
bo prawda jest bardzo prosta.
Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,
JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! !
POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy !
Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
Tylko niedobór BIAŁKA powoduje próchnicę zębów ! ! !
DR.JAN KWAŚNIEWSKI - OTRUTY

26.01.2016, 07:01

Dlaczego ludzie są głupi ?

Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
.Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest - MĄDROŚĆ ! ! !.
Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.
To Polacy mają otworzyć oczy światu.
Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI "
Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,
które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,
bo prawda jest bardzo prosta.
Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,
JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! !
POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy !
Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
Tylko niedobór BIAŁKA powoduje próchnicę zębów ! ! !
DR.JAN KWAŚNIEWSKI - OTRUTY

02.07.2015, 18:53

mam zakład zatrudniający około 100 osób i bedę potrzebował więcej pracowników ale żadnego Ukraińca nie przyjmę za zabicie siekierą mojego pradziadka i odrąbaniu nóg i rąk na żywca mojej prababce

02.07.2015, 13:25

ciągle wyskakujesz z tym"cwałem?56.30?W każdym komentarzu!!!!Gorzej ci?!!!!!

02.07.2015, 10:40

Zabraklo ci-(z-malej)czekoladowej klawiatury,od PO-roszenki ?

02.07.2015, 10:33

W tej chwili,w Woj.Lebelskim,jest w h....j-uj,uj...,od tych przebieranc-w,zaczynajac,od......Minkowic-warte sprawdzenia....i...Qur...wy,pracuja na czarno,POd ochrona lokalnych-2-chPOlicmajst-w i Witka majstra,oczywiscie nie za dziekuje....Nie wowiac juz o Swidniku i...o Lublinie.......Mega tych,q..urew,od dyldo-pal-ip-lota.Czas na ZNIWA RODACY..

02.07.2015, 10:28

KURIA JEGO MAĆ! Dlaczego protest przed KUL-em?
Jak zwykle CZARNI chca za wszelką cenę REKLAMY i jak zwykle wychodza na Idiotów!

Krytykowany H.C. dla JUSZCZENKI przyznany był za represje i próbę otrucia, a teraz CZARNI TRUJĄ, żeby mu odebrać!

Nie trzeba daleko szukać, aby zobaczyć, ze ODEBRAŁO ROZUM CZARNYM!

02.07.2015, 10:14

Nadanie honorowego tytułu doktora Honoris Causa Juszczence jest kompromitacją dla KUL-u. Równie dobrze mogliby uhonorować w ten sposób Erikę Steinbach albo samego Włodimira Włodimirowicza. A potem mówi się że to młodzież jest g****** i nie zna historii swojej ojczyzny.

02.07.2015, 08:26

Nawet Marian Kowalski zwolniony z pracy za kandydowanie na prezydenta mimo raczej braku krytyki priorytetowości pasożytnictwa w "stylu" sjonistycznego kabotynizmu POPiSu nie był widoczny w kilkudziesięcioosobowym proteście przeciw obowiązującemu ludobłójczemu klamstwu wołyńskiemu, na którym obowiązywało mkilczenie o jego przyczynach (chyba dla dobra zdecydowania POPiSowych radców, wojewodów i prezydentów o zgodzie na budowę pomnika rzezi wołyńskiej, z której dumni są popi-księża "grekokatolicc y" jako osiągnięcia synów plopów- księży chachłacko - ukraińskich tj Bandery, Suchewycvza i Doncowa). Szczególnied niemile i niebezpieczne jest przeświadczenie o nadziejach posowieckich oligarchów z izraelickimi paszportami rządzących na Ukrainie i i nieco trudniej w Rosji na wykorzystanie banderowcow do zasmiany Putina na Chodorkowskiego lub mloshe Kantora jak niegdys wykorzystali ich poprzednicy hitlerowcóa i stalinowców do sjonistycznej kolonizacji palestyny miedzy inn przy poomocy gern Andersa)

02.07.2015, 07:22

dlaczego ktoś cię minusuje?? Czyżby znalazł się bohater co z faktami historycznymi chce się kłócić? P.s. czy młody gniewny relegowany ze szkoły za swój haniebny popis został już deportowany, czy może 1 dnia miesiąca wpłynęło kolejne stypendium na konto?

02.07.2015, 07:07

To niejaka meee !!! Przynajmniej dwa razy na tydzień (w sobotę obowiązkowo) odwiedza ją ze smakowitym bukietem, jest to miłość wzajemna. P.S. Podobno durak marco zaliczył z nią wpadkę...

02.07.2015, 05:11

Jestem zainteresowany jak największą ilością informacji o tym osobniku.Z tego wnioskuję że jeżdzi Skodą,jakim modelem? Wiem że nienawidzi zwierząt,Ukrainy,PIS,księży,marihuany,wolności.Kocha natomiast ZSRR,Putina,Stalina,Chiny,ustroje totalitarne,PO,Tuska,policję,spirytus,pasztetową...itd

02.07.2015, 00:29

dr Marco - antypolska szuja, która wzywa do nienawiści do Ukraińców (wymordowali 100 tyś Polaków) jednocześnie jeżdżąca NIEMIECKIM (wymordowali prawie TRZY MILIONY Polaków) autem (czeskiej produkcji) i pijąca ruską (również wymordowali prawie TRZY MILIONY Polaków) wódkę! Podsumowując. Ruskie k...wy w dwa miesiące wymordowały w Katyniu niemal 22 tysiące Polaków! Ruskie k...wy razem z Niemcami wymordowały 60 RAZY więcej Polaków niż Ukraińcy, ale propaganda woli o tym milczeć i dalej wpie...lać żelki Haribo oraz tankować auta na Lukoilu!

02.07.2015, 00:05

Chciałem tylko pokazać jakimi HIPOKRYTAMI są Polacy, ale Ty za g***** jesteś i zrozumiałeś to dosłownie! Hahahaha... na takich nieukach ja Ty zbijam majątek!

01.07.2015, 23:13

Kukiz proukraiński? Chyba Ty oczadziałeś...

01.07.2015, 22:34

Szkoda mi atramentu na twoją ..., więc nic nie napiszę.

01.07.2015, 22:32

Ale dlaczego już któryś raz propagujecie tutaj niejakie Powiernictwo Kresowe?

Wystarczy wpisać w google, co to za twór i jaka szemrana postać Renkloda Kękasa* zaszczyca sobą proputinowską partyjkę Zmiana i proruską Samąbronę. Niedawny kandydat na prezydenta Chełma. Zgroza! A dodatkowo ciekawych faktów dostarcza o nim Wikipedia.

* W latach niedawnych ten prymitywny nieuk i szczuj będąc przewodniczącym(!) wojewódzkiego sejmiku chciał opanować lubelskie instytucje, wsadzając tam swoich niekompetentnych znajomych na zbójeckich warunkach! Filharmonia, Zamek, ...
Jakaś laska od niego zaczęła nawet irytująco się szarogęsić na urzędzie. Było o tym głośno we wszystkich lubelskich mediach.

01.07.2015, 22:26

Popieram Putina w działaniach przeciw chachłom !

01.07.2015, 21:47

Zapamiętajcie również nazwiska polityków, którzy popierali banderowską Ukrainę np. Komorowskiego, Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego czy Kukiza. Materiały z ich proukraińskich wybryków znajdziecie w sieci.

01.07.2015, 21:44

A jak nie zniknie to mam nadzieję, że jacyś patrioci go "znikną"... Na Chryszczatej już takie g.ó.w.n.o postawili i długo nie postało.

01.07.2015, 21:41

Nie ma lewicy, nie ma prawicy, PIS, PO, SLD, PSL, konserwatystów, liberałów, prawaków, lewaków.... Dla banderowskiego rezuna każdy Polak był celem bestialskiego mordu. Nie pytali o poglądy polityczne, wyznanie, o pochodzenie społeczne. Sama polska narodowość była wyrokiem śmierci. Dlatego w tej sprawie MUSIMY BYĆ SOLIDARNI i nie dać się skłócić propagandzie banderowskiego śmiecia. Musimy uświadamiać wszystkich czym był banderyzm i nie dopuścić do tego by to łajno po cichu rehabilitowano na naszej skrwawionej ziemi.

01.07.2015, 21:37

Bandera (kierownictwo), Szuchewicz (wykonawca - dowódca oddziałów UPA) dokonali ludobójstwa na Polakach - dzieciach, kobietach i mężczyznach, tylko dlatego że byli Polakami. Juszczenko przyznał zbrodniarzowi Banderze tytuł bohatera Ukrainy, ale po otrzymaniu tytułu na KUL. Aktualnie banderyzm odradza się na Ukrainie, np. popularyzuje kult UPA pseudo-historyk ukraiński stojący na czele ukraińskiego IPN niejaki Wiatrowicz, a polski IPN z nim współpracuje. Dziwna sytuacja Juszczenko popiera morderców Polaków i ma tytuł honorowy polskiej uczelni. Kolejną sprawą jest ukraiński konsul w Lublinie - Vasyl Pavlyk - wcześniej członek ukraińskie neobanderowskiej partii Swoboda. Ona wprost odwołuje się do zbrodniczej UPA. I co i nico osoba ta za zgodą polskiego MSZ jest konsulem ukraińskim w Lublinie. Pytam, czy neonazistę niemieckiego także przyjmiemy i czym różni się neonazista niemiecki od ukraińskiego? Liczbą Polaków, których wymordowali jego idole? Kolejne sprawa to publikacje mniejszości ukraińskiej w Polsce, "polecam" ukraiński periodyk "nasze słowo" - w co trzecim numerze można poczytać o ogromnej ukraińskiej krzywdzie - Akcji Wisła! O przyczynach tej akcji - mordach UPA - ani słowa. To wszystko za pieniądze publiczne - dotacje dla mniejszości narodowych. Polecam obejrzeć także debatę prezes związku ukraińców w Polsce - P. Tyma i Winnicki - p. Tyma nie był w stanie potępić w polskiej telewizji zbrodniarza i mordercę Polaków Szuchewicza. O pomnikach UPA nielegalnie w Polsce postawionych i .... niemożliwych do rozbiórki (?!) szkoda gadać. Jak widać problem relacji z banderowską tradycją w Polsce istnieje. Na koniec Polska powinna mieć, o ile to możliwe dobre relacje z Ukrainą, a Polacy z Ukraińcami, ale to nie dotyczy ukraińskich nazistów - banderowców i współczesnych Ukraińców popierających banderyzm. PS we Lwowie stoi okazały 30 metrowy pomnik Bandery, a ich ogólna liczba na Ukrainie to 47!

01.07.2015, 21:32

Szerokim echem odbiła się informacja o zniszczeniu pomników upamiętniających UPA w Werchracie i Radrużu. Miała tego dokonać grupa określająca się mianem „Cichociemni”

Kilka dni temu grupa „Cichociemni” zdemontowała pomniki na wzgórzu Monastyrz w Werchracie i Radrużu, upamiętniające członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Zniszczono tablicę, a krzyż pomalowano w biało-czerwone barwy ze znakiem Polski Walczącej.

We wsi Radruż znajdował się pomnik poświęcony pamięci zbrodniarzy z Ukraińskiej Powstańczej Armii, która jest dzisiaj głównym elementem polityczno-historycznej świadomości Ukraińców. Wobec pobłażliwej, a często wręcz uniżonej polityki władz w Warszawie, grupa polskich patriotów nazywająca siebie “Cichociemnymi”, postanowiła na własną rękę rozpocząć likwidację symboli wychwalających wspomnianą zbrodniczą organizację, mającą na rękach krew 150-200 tysięcy Polaków- kobiet, dzieci, wszystkich bez wyjątku. Likwidacji uległy już takie pomniki w Hruszczowicach, Radrużu, oraz na Wzgórzu Monastyrz.

Informacja o demontażu banderowskich pomników w Polsce szybko pojawiła się na popularnym serwisie wykop.pl.

W powiecie lubaczowskim była swego czasu wieś Rudka. Mieszkali w niej głównie Polacy, w tym mój dziadek. Pewnego razu odstrzelono mu ojca, bo patrolował okolicę z ramienia AK, a kilka dni później przyjechała banda UPA i puściła całą wieś z dymem zabijając przy tym większość mieszkańców. W związku z tym nie widzę najmniejszych przesłanek za tym, żeby gdziekolwiek w tamtej okolicy były jakiekolwiek pomniki UPA. – skomentował informację użytkownik wykop.pl K_R_S

Brawo Lubaczowianie!
Za wzięcie sprawy w swoje ręce - dobry przykład do naśladowania tam, gdzie jeszcze stoją pomniki katów. – napisał czok

Warto zaznaczyć, że kilka tygodni temu prawdopodobnie ta sama grupa osób, zdemontowała tablicę upamiętniającą bandy UPA na cmentarzu w Hruszowicach. Co przez ponad 20 lat nie udawało się polskim samorządowcom. Dzięki obywatelskiej postawie lokalnej społeczności, polska ziemia nosi coraz mniej reliktów chwalących banderowskie działania na tych ziemiach.
Źródło: zlubaczowa.pl

01.07.2015, 21:30

Było jeszcze SS Galizien złożone z Ukraińców o podobnym do UPA poziomie zbydlęcenia.

01.07.2015, 21:27

już jeden wyleciał za granicę za pyskowanie