MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie jedz tej sałaty! Wykryto w niej bakterie Salmonelli! GIS ostrzega i wycofuje mieszanki sałat

Gabriela Fedyk
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu dwóch partii mieszanek sałat AVIT. Jak podaje, wykryto w nich bakterie Salmonella. Masz ten produkt? Zwróć go do sklepu i pod żadnym pozorem go nie jedz. Sprawdź, które mieszanki sałat zostały wycofane.

Spis treści

Wycofane mieszanki sałat. GIS ostrzega: wykryto w nich bakterie Salmonella

Bakterie Salmonella zostały wykryte w dwóch partiach mieszanek sałat AVIT. Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wycofaniu produktów i apeluje do konsumentów, którzy je kupili, o zwrócenie ich do sklepów.

– Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego – ostrzega GIS.

Osoby, które kupiły mieszanki sałat, w których wykryto bakterie Salmonelli, proszone są przez producenta o zwrócenie produktu do sklepu.
Osoby, które kupiły mieszanki sałat, w których wykryto bakterie Salmonelli, proszone są przez producenta o zwrócenie produktu do sklepu. Rodolfo Parulan Jr./Getty Images/topntp26/freepik

Producentem produktów jest AVIT Adam Rytel z siedzibą Niepiekłach 9, 09-142 Załuski. Bakterie Salmonella zostały wykryte w dwóch partiach:

  1. Mieszanka Toscana Mix, Metro Chef o numerze partii 22524 H/13 i z terminem przydatności 20.08.2024. Mieszanka została wyprodukowano dla Makro Cash and Carry Polska S.A., al. Krakowska 61, 02-183 Warszawa.

  2. Mix Sałat Klasyczny, Ryneczek Lidla o numerze partii 22524 i z terminem przydatności 20.08.2024. Produkt został wyprodukowany dla LIDL Sp. z o.o. Sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne.

Salmonella w sałacie. Działania podjęte przez przedsiębiorców i GIS

Mieszanki sałat Toscana Mix i Mix Sałat Klasyczny zostały wycofane ze sprzedaży. Jak informuje GIS, producent rozpoczął procedurę wycofywania produktów niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niezgodności.

– Dodatkowo Lidl Sp. z o.o. Sp. k. poinformowała konsumentów o możliwości zwrotu wycofywanej partii w opakowaniach 400 g w każdym sklepie sieci bez okazywania paragonu. Plakaty o trwającym procesie wycofania zostały umieszczone w sklepach, w których partia była dostępna oraz na stronie internetowej – podaje GIS.

Proces wycofywania kwestionowanych produktów jest nadzorowany przez organy urzędowej kontroli żywności. Prowadzone jest też postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Mieszanki sałat z Salmonellą. Zalecenia dla konsumentów

Osoby, które kupiły mieszanki sałat, w których wykryto bakterie Salmonelli, proszone są przez producenta o zwrócenie produktu do sklepu. Pod żadnym pozorem nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów po spożyciu partii wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Główne objawy zatrucia Salmonellą to:

  • ból brzucha,

  • biegunka,

  • gorączka,

  • nudności,

  • wymioty.

Źródło:

Polecjaka Google News - Strona Zdrowia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski