Nie płacz za nami Rzymie... Polacy żegnają się z siatkarskim mundialem

RedakcjaZaktualizowano
Podopieczni Daniela Castellaniego zostali pokonani przez reprezentację Bułgarii 0:3. Po dwóch porażkach w drugiej fazie mistrzostw świata, wczorajszej z Brazylią i dzisiejszej, biało-czerowni muszą się pożegnać z walką o medal w tegorocznym mundialu.

Daniel Castellani podał się do dymisji

Zaczynamy, na zagrywce Michał Winiarski, piłka wpada w aut. Krótka Zagumny-Możdzonek, piłka po rękach Bułgarów, potem w aut. 1:1. Bułgarzy przedzierają się przez nasz potrójny blok, 2:1 dla Bułgarów. Kurek świetnie obok podwójnego bloku Bułgarów, 2:2. Znakomite rozegranie Żekowa do Kazijskiego, 3:2. Gruszka! 3:3. Gramy punkt za punkt, to dobrze. Nowakowski!!! Świetnie! W przeciwnym kierunku do najścia! 4:3 dla nas. 4:4, Kurek psuje zagrywkę. Blok-aut, Winiarski! Bartosz Kurek! Już 4:6. 5:6, dobrze atakują Bułgarzy. Myli się Możdzonek, atak w aut. 6:6. Pierwsza przerwa techniczna, prowadzenie Bułgarów 8:7.

Bułgarzy po przerwie zagrywają w siatkę. 8:8. Zagumny do Możdżonka, ten niezbyt mocno, ale piłka po obiciu bloku wpada w aut. 8:9 dla nas. Wysoka skuteczność ataku po obu stronach, potwierdza to wynik na tablicy, 10:10. Dobrze by było gdybyśmy odskoczyli na dwa punkty. Ale nie... pocelowany Ignaczak, 11:10 dla Bułgarów. 12:10 po udanym ataku Kazijskiego, nie powinno to wpaść, ale wpadło. Kurek odrabia punkt straty dobrym, mocnym atakiem. 12:11 dla Bułgarii. Blok-aut, niestety nie dla nas, 13:11. Piotrek Gruszka! Doskonałe rozegranie Pawła Zagumnego! 13:12. Bułgarzy mocno po naszym bloku, nie bronimy. 14:12 dla Bułgarów. Środek, druga linia! Kurek! 14:13. Jeszcze punkt! Jeszcze punkt! Mylą się Polacy! Piłka wpada w puste boisko! 15:13. 16:13, druga przerwa techniczna to nasza trzypunktowa strata. Źle, że przez własne błędy. Dwa punkty z tych trzech oddaliśmy za darmo.

Po przerwie dobrze Winiarski, mamy punkt. 16:14. Zmiana w zespole Bułgarskim, na boisko wchodzi najmłodszy zawodnik w reprezentacji. PUNKT! 16:15! Gramy blokiem! Rośnie prowadzenie reprezentacji Bułgarii, 18:15 dla naszych przeciwników. O czas prosi Daniel Castellani.

Po przerwie w siatkę wpadają Bułgarzy, punkt za darmo dla nas. Trzeba to wykorzystać. Jednak nie. Punkt dla Bułgarii. 19:16. 19:17, dobry atak z naszej strony. Nie możemy odrobić straty. Cały czas Bułgarzy wyprzedzają nas o trzy punkty. Kazijski psuje zagrywkę. 20:18. Nikolov dobrze na prawym ataku. 21:18. 21:19! Gruszka! Podwójna zmiana w polskim zespole, Mariusz Wlazły i Grzegorz Łomacz za Pawła Zagumnego i Piotra Gruszkę. Trafiony Wlazły, 22:19, Nikolov bardzo ciasno. Daniel Castellani prosi o drugą przerwę dla polskiego zespołu. Po czasie myli się Nikolov W. 22:20. Piotr Nowakowski. Piękna zagrywka! Pocelowany przyjmujący Bułgarii. Trener Bułgarów prosi o czas. 22:21. Punkt! Ale nie! Sędzia pokazuje, że Możdżonek przełożył rękę. 24:21 dla Bułgarów po dwóch dobrych akcjach z ich strony. Piła setowa dla Bułgarów. Przesunięta krótka po naszej stronie! 24:22. Blok punktowy Bułgarów. Bułgaria prowadzi w meczu z reprezentacją Polski 1:0.
Rozpoczynamy drugą partię na przyjęciu z Ruciakiem, z boiska zszedł Michał Winiarski. 2:0. 2:1, dobry atak środkiem Bułgarów. Kazijski na zagrywce, pomylił się. 3:1. Myli się Kurek. 3:2. Gruszka mocno na prawym ataku! Piękny punkt! 4:3 dla nas. Nowakowski w siatkę. 4:4. Ignaczak nie przyjmuje zagrywki Nikolowa, 5: 4. Kurek zablokowany! 6:4 dla Bułgarów. Castellani prosi o czas.

Atak z lewej strony Michała Ruciaka! 6:5 dla Bułgarii. 7:5, nie możemy ustawić skutecznego bloku. Myli się Gruszka, Bułgarzy prowadzą trzema punktami na pierwszej przerwie technicznej. Nie jest dobrze. Po przerwie punktuje Ruciak! 8:6. 9:6, nie potrafimy wybronić piłki po dobrym bloku Bułgarów. 10:6, kiwają Bułgarzy. Nie gramy blokiem, nie gramy w obronie. Zbigniew Bartman za Bartosza Kurka. Bułgarzy mylą się na zagrywce. 10:7 dla nich. I przedziera się Bartman na drugą stronę! 10:8. I znowu kiwka w środek, nie możemy na to znaleźć sposobu. 11:8. Piotrek Nowakowski! 11:9. Chłopaki jeszcze dwa, jeszcze dwa! Przedzierają się Bułgarzy przez nasz blok. 12:9. Gruszka w ataku, nie ma asekuracji w naszym zespole. Już cztery punkty przewagi Bułgarów. 13:9. Daniel Castellani prosi o przerwę.

Mają szczęście Bułgarzy, piłka zatańczyła na siatce i wpadła w nasze pole. 14:9. Łomacz wchodzi za Zagumnego. 15:9 dla Bułgarów. Dobrze pocelowany Bartman. Psują zagrywkę Bułgarzy. 15:10. 16:10, druga przerwa techniczna, prowadzenie Bułgarów sześciopunktowe!

Po przerwie myli się Nowakowski, 17:10. Komentatorzy wysnuwają wnioski, że Polacy wyglądają na zespół rozbity po wczorajszej porażce z Brazylią. Mylą się na ataku Bułgarzy, 18:11 dla Bułgarów. Możdżonek samotnie nie potrafi zatrzymać Nikolowa, 19:11. Aleksiev dobrze na lewym, 20:12 dla Bułgarii. Zbigniew Bartman, blok-aut, 20:13. Przesunięta krótka, jedną ręką gra Żekov, 21:14. Bartman atakuje po skosie, 21:15. Psujemy zagrywkę, 22:15, ale Bułgarzy też. 22:16. Gruszka zagrywa w aut. 23:16. 24:15, "kompletnie rozbity polski zespół" mówi Tomasz Swendrowski. 24:16. 24:17, jeszcze dobrze Gruszka. 24:18, znów dobrze Gruszka. Blokują nas Bułgarzy, przegrywamy 0:2
Dobra, jak nie teraz to kiedy? Wracamy do pierwotnego ustawienia, oprócz Bartosza Kurka, za niego Michał Ruciak. 1:1. Nikołaj Nikolov pocelował Nowakowskiego, 2:1 dla Bułgarii. 3:1, Bułgarze znów dobrze blokiem. 3:2, ale mylimy się na zagrywce. 4:2 dla Bułgarii. Na prawy atak do świetnie grającego Wladimira Nikolowa, 5:2 dla Bułgarów. Zatrzymani Bułgarzy na bloku przez Nowakowskiego, 5:3. Zagrywa Ruciak, znów dobry blok polskiego zespołu! 5:4 jeszcze dla Bułgarów! Psuje zagrywkę Ruciak, 6:4 dla Bułgarii. Też psują Bułgarzy, 6:5. Nowakowski pocelował w przyjmującego Bułgarii! 6:6. Blok-aut, niestety punkt dla Bułgarii. 7:6. Piotrek Gruszka! 7:7. Bułgarzy mocno, 8:7 na pierwszej przerwie technicznej dla nich.

Dobrze z drugiego tempa Ruciak. 8:8. Cierpliwości chłopaki, cierpliwości! Żekov źle rozegrał, odbicie nieczyste, ale punkt dla Bułgarów. 9:8. Kazijski znów kiwka, 10:8. Nikolov przy bloku rozciął sobie kciuka, krótka przerwa z tego powodu. Jest zmiana, za Nikolova wchodzi Sokolv. Żekov bardzo dobrze zagrywa, Bułgarzy prowadzą 11:8. Opuszcza boisko Winiarski, wchodzi Zbyszek Bartman. Czas dla polskiego zespołu.

Po przerwie dobrze Kazijski, 12:8 dla Bułgarów. Bardzo dobre rozegranie Zagumnego do Ruciaka, 12:9. Potężne uderzenie Kazijskiego, 13:9. Blokowany Piotrek Nowakowski, 14:9 dla Bułgarii. 15:9, grają jak nakręceni Bułgarzy. Są szybsi, dynamiczni, my jakby bez mocy. Zmiana powrotna w drużynie Bułgarii, wraca Nikolov. Psujemy zagrywkę, 16:10 na drugiej przerwie technicznej. "Nie płacz za nami Rzymie..."

Piotrek Gruszka mocno, ale blokowany! 17:10 dla Bułgarii. Na boisku Mariusz Wlazły i już dobry atak, 17:11. "Jeżeli ma się coś przydarzyć to to jest ostatni moment" mówi komentator. Przechodząca piłka, Nowakowski! 17:12. Czas dla Bułgarii. Wlazły nad blokiem, 18:12. Taśma-blok, punkt dla nas, 18:13. Nowakowski przestrzelił zagrywkę, 19:13. 20:13, Wlazły atak, ale piłka odbija się od bloku, obija Mariusza i wpada w aut. Przegrywamy siedmioma punktami. Castellani prosi o czas. "Teraz trzeba wierzyć w cud". Mariusz Wlazły ponownie zablokowany, 21:13. Zbigniew Bartman jeszcze skutecznie z lewego ataku, 21:14. Bartman znów po skosie, w narożnik. 21:15. Szybka-któtka w zespole Bułgarskim. 22:15. Bułgaria psuje zagrywkę. 22:16. Atak Bułgarów po prostej, 23:15. 23:17, walczymy o honorowe pożegnanie z mundialem. 24:17, Bułgarzy mają piłkę meczową. 25:17, jest koniec meczu i koniec mistrzostw świata dla polskiego zespołu. Polacy przegrywają z Bułgarią 0:3. Żegnamy mundial w słabym stylu, Bułgarzy jutro zagrają z Brazylią o nic, bo i tak awansują do następnej rundy mistrzostw świata. A my... jutro wracamy do domu.

Bułgaria-Polska: 25:22, 25:18, 25:17

Bułgaria: Żekov, Kazijski, Nikolom, Aleksjew, Yosifov , Nikolov, Salparov, Sokolov

Polska: Nowakowski, Winiarski, Gruszka, Zagumny, Kurek, Możdżonek, Ignaczak, Ruciak, Bartman, Czarnowski, Wlazły, Łomacz