Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalny parking wokół CSK działa w najlepsze (LIST CZYTELNIKA)

Czytelnik Tomasz Bem
Teren wokół Centrum Spotkania Kultur oraz plac przed Filharmonią Lubelską to miejsca, które powinny kojarzyć się z kulturą. Niestety, przestrzeń ta jest stale niszczona przez nielegalnie parkujące samochody. Widać, że ktoś próbuje zaprowadzić porządek w tym miejscu, ale działania te są bardzo nieskuteczne. Indolencja osób zarządzających tymi instytucjami jest, według mnie, żenująca.

Komuś ten temat może wydać się nieważny. W końcu instytucje działają. Jednak ten teoretycznie nieważny temat jest tak naprawdę bardzo kosztowny. Plac przed filharmonią i wokół CSK od strony ul. Skłodowskiej już jest w złym stanie. Granitowa kostka się rusza, zaraz zacznie wypadać. Były przeprowadzane prace remontowe, ale znów widać problemy. Jeśli samochody dalej będą tam wjeżdżać, to jako podatnicy zapłacimy za kolejne naprawy chodników.

CZYTAJ TEŻ: Czy miasto wie, że istnieje plac Rybny? (LIST CZYTELNIKA)

Warto też pamiętać, że w CSK jest wielki podziemny parking. W tej sytuacji pozwalanie na niszczenie przestrzeni publicznej przez samochody jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Jakiś czas temu temu przez plac zastawiony samochodami szedł dyrektor CSK,pan Piotr Franaszek. Rozmawiał przez telefon, więc mu nie przeszkadzałem. Chciałem zatem teraz zapytać, czy nie przeszkadza mu ten bałagan samochodowy? Czy uważa, że prestiżowa przestrzeń miasta powinna być nielegalnym parkingiem? Czy nie martwi się, że chodniki, którymi publiczność dociera na imprezy w prowadzonej przez niego instytucji są w coraz gorszym stanie?

Odpowiedź Ewy Dados - Jabłońskiej, rzeczniczki prasowej CSK:
Za teren pokazany na fotografiach nadesłanych przez Czytelnika „Kuriera Lubelskiego“ odpowiada Filharmonia Lubelska. Jednak przypadki nieprawidłowego parkowania, niechcianych reklam i zniszczeń publicznego mienia, to bolączka z którą również Centrum Spotkania Kultur w Lublinie walczy na co dzień. Dlatego staramy się pomagać sąsiadowi i każdorazowo zgłaszamy Filharmonii Lubelskiej zauważone przez naszych pracowników szkody, jak ubytki w kostce brukowej.
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest administratorem należącego do miasta placu Teatralnego oraz otoczenia budynku CSK. W obrębie, za który odpowiadamy wszelkie możliwe naprawy realizujemy na bieżąco, na ile pozwalają nam na to przepisy (jesteśmy administratorem, nie właścicielem przestrzeni wokół CSK). Jeszcze w październiku 2016 r., zgłosiliśmy potrzebę zamontowania stałych barier do Miasta (Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie). Oczekując na trwałe rozwiązanie, walczymy z uciążliwym parkowaniem, w ramach naszych uprawnień administratora. Ponieważ nie mamy prawa samodzielnie, trwale ingerować w przestrzeń zakupiliśmy mobilne ograniczniki betonowe, reaguje nasz personel, powiadamiamy Straż Miejską.

ZOBACZ TEŻ: Atrapa Strefy Płatnego Parkowania w Lublinie. Minęła rocznica tego bubla (LIST CZYTELNIKA)

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie każdego dnia odbywają się liczne wydarzenia – koncerty, wystawy, kongresy. Oznacza to skomplikowaną logistykę, dostarczanie do budynku CSK sprzętu technicznego, scenografii teatralnych, dzieł sztuki czy cateringów. Auta realizujące te zadania podjeżdżają do windy towarowej specjalnie wytyczoną i dostosowaną do ruchu aut drogą, przy ulicy Skłodowskiej. Pod budynkiem samochody spędzają czas konieczny do rozładunku i odjeżdżają. Warto pamiętać, że w zależności od ilości wydarzeń, może być to od kilku do kilkunastu transportów różnych gabarytów każdego dnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski