Niesamowita passa nadal trwa. Pierwszoligowi koszykarze z kolejną domową wygraną

W spotkaniu 19. kolejki Suzuki 1. Ligi Mężczyzn, koszykarze AZS-u UMCS Start II Lublin pokonali w hali MOSiR zespół SKS-u Starogard Gdański 95:88. Dla podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego było to ósme domowe zwycięstwo z kolei. Bohaterem spotkania został zdobywca 35 punktów, Karol Obarek.

Starcie zapowiadało się ciekawie, bo spotkać się miały zespoły, które w ligowej tabeli legitymowały się prawie identycznym bilansem: AZS – 9:8, natomiast SKS – 8:9. Gracze ze Starogardu prezentowali na przestrzeni sezonu dosyć równą formę, z kolei lublinianie punktowali przede wszystkim u siebie (bilans: 7:0).

Pierwsza kwarta okazała się być bardzo wyrównana. Wynik otworzył Bartosz Ciechociński (2:0), ale efektowną “trójką” odpowiedział niegdyś zawodnik AZS-u, Bartłomiej Karolak (2:3). W zasadzie przez całe dziesięć minut zespoły toczyły wymianę ciosów. Dobrze wyglądały próby z dystansu. I to właśnie tymi akcentami gracze zakończyli premierową odsłonę. Najpierw dla gości trafił Szymon Ćwikliński, ale w kontrze to samo uczynił Karol Obarek. Tablica pokazywała wynik 25:26.

Kolejna odsłona okazała się kluczowa. Mimo że przez pierwsze dwie minuty miejscowi nie potrafili umieścić piłki w koszu, co wykorzystali rywale (25:31), to w następnym fragmencie zdecydowanie górowali już akademicy. Niemoc “trójką” przełamał Bartłomiej Pelczar (28:31). To napędziło gospodarzy, którzy na półmetku tej odsłony prowadzili 35:31. Kiedy wsad wykonał Obarek, było już 40:33. Zespoły udały się do szatni przy rezultacie 51:41, a wynik spoza łuku ustalił najlepszy zawodnik meczu – Obarek.

Po zmianie stron lublinianie postanowili zamknąć mecz. Kiedy trzy oczka dołożył Ciechociński, ci mieli już 12 punktów zaliczki (64:52). Po trafieniu Obarka ta wzrosła to 14 oczek (76:62), a po osobistych Ciechocińskiego do 20 (84:64). Z syreną kończącą trzecią kwartę w hali MOSiR miejscowi wygrywali 86:69.

Na nic zdała się pogoń przyjezdnych w ostatniej części meczu, wygranej przez nich 19:9. W ostatecznym rozrachunku górą był AZS, który jako jedyna drużyna w stawce nadal u siebie pozostaje niepokonany.

Po 19. kolejkach lublinianie plasują się na 6. miejscu Suzuki 1. Ligi Mężczyzn.

AZS UMCS Start II Lublin – SKS Starogard Gdański 95:88 (25:26, 26:15, 35:28, 9:19)

AZS: Obarek 35, Ciechociński 18, Pelczar 14, Stopierzyński 11, Myśliwiec 9, Pszczoła 4, Wąsowicz 2, Gospodarek 2, Nycz. Trener: Przemysław Łuszczewski

SKS: Karolak 23, Ryżek 19, Szymański 13, Pietras 12, Burczyk 8, Ćwikliński 6, Sadło 4, Stryjewski 3. Trener: Bartosz Strzało

Sędziowali: Paweł Pacek, Adam Krzemień, Dawid Perłak