Nieudana inauguracja futsalowych mistrzostw Europy w wykonaniu Polski

TB
Nieudana inauguracja futsalowych mistrzostw Europy w wykonaniu Polski UEFA Futsal
Reprezentacja Polski w futsalu przegrała z Chorwacją 1:3 w pierwszym meczu mistrzostw Europy.

Biało-Czerwoni rozpoczęli turniej w Holandii od porażki. Reprezentacja Chorwacji to obecnie piąta drużyna w rankingu FIFA. Jedynego gola strzelił Patryk Hoły. Była to bramka wyrównująca, jednak po chwili rywale ponownie wyszli na prowadzenie, a jeszcze w pierwszej połowie je powiększyli. W drugiej połowie więcej goli nie padło.

Przed drużyną Błażeja Korczyńskiego jeszcze dwa spotkania w fazie grupowej. We wtorek zmierzą się z debiutującą w mistrzostwach Europy Słowacją, a w kolejną sobotę zagrają z Rosją. Ten rywal na poprzednim Euro zajął trzecie miejsce. Oba mecze, podobnie jak starcie z Chorwacją, odbędą się w Amsterdamie.

W holenderskim turnieju bierze udział 16 zespołów, które są podzielone na cztery grupy. Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze ekipy. W przypadku równej liczby punktów o kolejności zadecyduje bilans meczów bezpośrednich.

Polska - Chorwacja 1:3 (1:3)
Bramki: Hoły 13 - Horvat 8, Sekulić 14, Jelovcić 18

• Polska: Kałuża (Nawrat) - Grubalski, Zastawnik, Lutecki, Kriezel - Kubik, Madziąg, Hoły, Śmiałkowski, Solecki, Leszczak, Marek, Wojciechowski
  • Chorwacja: Luketin (Primić) - Matosević, Jelovcić, Marinović, Novak - Kanjuh, Duras, Suton, Jurlina, Postruzin, Cekol, Horvat, Sekulić