Nowa ul. Choiny w Lublinie. Kierowcy testują już jezdnię....

  Nowa ul. Choiny w Lublinie. Kierowcy testują już jezdnię. Zobacz, co się zmieniło (ZDJĘCIA Z DRONA)

  JAXA

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Nowa ul. Choiny w Lublinie. Kierowcy testują już jezdnię. Zobacz, co się zmieniło (ZDJĘCIA Z DRONA)
  1/17

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©MDRON.PL

  Zmiany w ruchu na ul. Choiny w Lublinie. Kierowcy zaczęli korzystać z jednej nowej jezdni budowanej od nowa drogi. Chodzi o odcinek od ul. Pienińskiej do ul. Jurajskiej.
  Zobacz galerię

  (Chwyć za przycisk i przesuwaj)

  - Sytuacja jeśli chodzi o organizację ruchu będzie w najbliższym czasie bardzo dynamiczna. W ciągu najbliższych miesięcy kierowców czeka kilka zmian tras przejazdu przez ten rejon miasta - mówi Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

  Na razie kierowcy wjechali na jedną z dwóch budowanych jezdni (tę od strona osiedla). Ruch został na nią skierowany pod koniec ub. tygodnia. Wcześniej samochody korzystały ze „starej” jezdni ul. Choiny. Ale ta musi być rozebrana, aby postała nowa nitka jezdni.

  - Jeśli pogoda dopisze to do końca roku powinny być już gotowe obie jezdnie - zapowiada Karol Kieliszek.

  Dla kierowców oznaczałoby to koniec z poważniejszymi utrudnieniami w przejeździe przez plac budowy, w który zmienił się rejon w sąsiedztwie WOKI. - Otwarcie dla ruchu obu jezdni nie oznacza jednak, że kierowcy mogliby z nich w pełni korzystać. Na jezdnich m.in. nie będzie jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu - zastrzega Kieliszek.

  Na nowym odcinku dwujezdniowej ul. Choiny pojawi się m.in. rondo, które umożliwi wyjazd z terenu WOKI i dojazd do ul. Pienińskiej. Ma ono niecodzienny kształt. Projektanci mówią „cygaro”, mieszkańcy „podpaska”, a drogowcy „biszkopt”.

  Ul. Choiny na odcinku ok. 800 metrów - od skrzyżowania z Zelwerowicza do granicy miasta - jest poszerzana do dwóch jezdni. Na końcu ulicy powstanie - obok nowej pętli dla komunikacji miejskiej - duży parking przesiadkowy. Pomieści 54 samochody i bezpieczne stojaki dla 100 rowerów. - Prace idą dobrze. Parking jest praktycznie gotowy, brakuje tylko kostki - wskazuje Kieliszek.

  Inwestycja obejmuje też budowę sieci trolejbusowej na odcinku od ul. Chodźki (przez Smorawińskiego, Szeligowskiego, Choiny) do granicy miasta. - W tym tygodniu rozpocznie się wiercenie otworów pod słupy trakcyjne - informuje Karol Kieliszek.

  Budowa trakcji wiąże się z przebudową skrzyżowania m.in. Czapskiego, Młodej Polski, Szeligowskiego. W ramach tego etapu inwestycji ułożony został już nowy asfalt na ul. Czapskiego. - Przebudowana będzie ponadto sygnalizacja świetlna - przypomina Kieliszek.

  Ciągle nie ruszyły prace przy przebudowie skrzyżowania Smorawińskiego z Chodźki. Okazało się, że odsłonięto tam niezinwentaryzowane połączenia gazowe. - Trwa ich porządkowanie - przyznaje Karol Kieliszek.

  Finał wszystkich prac ma nastąpić w sierpniu 2019 r. Roboty wykonuje PRD Lubartów. Za prace drogowe ratusz zapłaci 37,4 mln zł. Ok. 80 proc. pokryje dofinansowanie z UE.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z MARCA TEGO ROKU:


  WIĘCEJ: Przebudowa ulicy Choiny w Lublinie na ZDJĘCIACH I WIDEO Z DRONA


  Komentarze (11)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ekrany

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A gdzie ekrany chroniące od hałasu mieszkańców os. Choiny i ul. Jurajskiej-już teraz hałas jest nie do wytrzymania !!!, a co mówić jak oddadzą tę drogę w pełni do użytku, ale cóż Zarząd Dróg i...rozwiń całość

  A gdzie ekrany chroniące od hałasu mieszkańców os. Choiny i ul. Jurajskiej-już teraz hałas jest nie do wytrzymania !!!, a co mówić jak oddadzą tę drogę w pełni do użytku, ale cóż Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie jest głuchy na prośby mieszkańców i żyje w świecie PRLu i filmach Barei - pogratulować Prezydentowi Miasta, że toleruje funkcjonowanie takiego urzędu - w takiej formie i o takim standardzie obsługi petentówzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miasto

  pki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Na Roztoczu w puszczy Białowieszczańskiej jest tyle spokoju i ciszy że nigdy bym nie chciał mieszkać w mieście.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez komentarza

  ..... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  I TERAZ DO TYCH WSZYSTKICH ANTYPOLSKICH MORD!KTÓRZY TO CHCĄ NAS WYPROWADZIĆ Z UNII EUROPEJSKIEJ, DLA KTÓRYCH TO BRUKSELA TO ZŁO. OTÓŻ ŻEBY NIE UNIA EUROPEJSKA NIE BYŁOBY PRAWIE NIC! CAŁA POLSKA...rozwiń całość

  I TERAZ DO TYCH WSZYSTKICH ANTYPOLSKICH MORD!KTÓRZY TO CHCĄ NAS WYPROWADZIĆ Z UNII EUROPEJSKIEJ, DLA KTÓRYCH TO BRUKSELA TO ZŁO. OTÓŻ ŻEBY NIE UNIA EUROPEJSKA NIE BYŁOBY PRAWIE NIC! CAŁA POLSKA ODBUDOWALA SIE ZA PIENIĄDZE NIEMIECKIE I FRANCUSKIE! DURNIE, JAKOŚ NIEMCY NIE MAJA PRETENSJI ZE ZA ICH KASĘ U NAS SIE BUDUJE!! ALE DLA ZDRAJCÓW NIEMA TO ZNACZNIA. TRZEBA WYPELNIAC ROZKAZY Z GORY I ROBIĆ WSZYSTKO ABY TO ZNISZCZYĆ, ZNISZCZYĆ LAD KONSTYTUCYJNY W TYM KRAJU A NASTĘPNIE NAKŁONIĆ PRZEKONAĆ NAROD WSZYSTKIMI DOSTPONYMI ŚRODKAMI ABY WYJSC Z UNII EUROPEJSKIEJ. A KTO TYM STERUJĘ??HE HE. ROSJA. TAK KOCHANI, RĘKAMI POLAKÓW WYPELNIAMY PLAN ROSJI. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A dlaczego nie dali dwupasmówki na przedłużeniu?

  ss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  tylko jakieś kolizjogenne zwężanie???
  Przecież aż prosiło sie wywłaszczyć i pociągnąć dwupasmówkę a tak to polskie drogowe chamy (które nie znają zasady suwaka) będa powodowały kolizje.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie masz zwężenie?

  Dno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jeśli chodzi o dostosowanie drogi do tej w gminie Niemce to tam wójt nie będzie wywlaszczal bo była by to jego ostatnia kadencja.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bezpieczeństwo

  tak czy nie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jak będą stojaki na 100 rowerów to mam nadzieję, że będzie dobry monitoring.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A ten wybetonowany plac to co to?

  qwert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  Park and ride? Naprawdę w Lublinie i to w tym miejscu- przecież to całkowicie bez sensu?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kondolencje dla właścicieli centrów handlowych

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

  Po zrealizowaniu tej inwestycji i zbudowaniu ul. Granicznej, szwedzkie centrum będzie miało najlepsza ofertę atrakcyjnych połączeń autobusowych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejna "autostrada śródmiejska"

  Detroit Wschodu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 23

  jaką "sprezentował" nam Betoniarz.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziwne, że moderator jeszcze nie sprezentował ci bana

  observe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Detroit Wschodu = pisowski troll

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No debil

  Hhh (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 7

  Debil... Dla takich jak ty nawet żwirówka to za dużo, w dupach sie od dobrobytu przewraca

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY