Nowe narzędzie służące analizom porównawczym upraw

Materiał informacyjny
Krakowska firma ProGea SKY, wychodząc naprzeciw potrzebom rolników w obecnej trudnej sytuacji kryzysowej, oferuje im w czasie pandemii COVID-19, korzystanie z nieodpłatnego narzędzia monitoringu pola, dostępnego na platformie analitycznej Hummingbird Technologies.

Dzięki temu rozwiązaniu, rolnik może prowadzić analizy porównawcze swoich upraw, w celu optymalizacji procesu zarządzania nimi. Pozwala to producentom żywności skupić się na najbardziej pilnych działaniach koniecznych do przeprowadzenia w gospodarstwie, a tym samym prowadzi do dużych oszczędności czasu i środków finansowych, zapewniając maksymalizację wydajności produkcji roślinnej.

Dostępna na platformie aplikacja porównująca ze sobą pola w różnych okresach czasowych może wizualizować ich wydajność w sezonie, a także pozwala zdiagnozować i wykryć przyczyny powstania miejsc z ograniczeniem wzrostu roślin, co ułatwia podjęcie szybkich działań zapobiegawczych.
 

 
Więcej informacji na temat narzędzia do monitorowania zmian w uprawach, a także innych produktów analiz obrazów wielospektralnych upraw rolniczych platformy Hummingbird Technologies, znajduje się na stronie internetowej firmy ProGea SKY, w zakładce rolnictwo precyzyjne - http://progeasky.pl/

W celu skorzystania z udostępnionego narzędzia analityki pola, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą poprzez formularz kontaktowy.

Dzięki fuzji wysokorozdzielczych wielospektralnych zobrazowań satelitarnych oraz zdjęć lotniczych pozyskiwanych przez Bezzałogowe Statki Powietrzne (np. Trinity F90+), analityka upraw zyskuje nowy wymiar przestrzenny, poprzez osiągnięcie wysokiej precyzji geometrycznej (piksel obrazu BSP kilka cm) oraz spektralnej (kilka do kilkunastu zakresów promieniowania).

Proces pozyskiwania danych fotogrametrycznych (z pokładu Bezzałogowego Statku Powietrznego Trinity F90+) przez firmę ProGea SKY dla pół pszenicy ozimej i rzepaku obejrzeć można pod linkiem:

 
Zastosowanie dronów w precyzyjnym rolnictwie, zaprezentowane na przykładzie Trinity F90+, zaprezentowano na kanale YouTube Era Dronów:

Wideo

Materiał oryginalny: Nowe narzędzie służące analizom porównawczym upraw - Gazeta Pomorska

Dodaj ogłoszenie