Do tej pory policjanci z tzw. „szóstki” pracowali w pawilonie koło bloków przy ul. Gospodarczej. Było to miejsce dobre na sklep spożywczy, a nie komisariat policji mający pod opieką dzielnice cieszącą się najgorszą sławą w mieście.
- Wyrywanie torebek, picie pod oknami, nocne awantury – wymienia problemy z bezpieczeństwem pani Kornelia mieszkająca przy ul. Gospodarczej.
Andrzej Szyszko, przewodniczący zarządu dzielnicy Bronowice dodaje: - Problemem są napady, łamanie przepisów dotyczących parkowania. To może drobne sprawy, ale jest ich dużo i są uciążliwe – opowiada Szyszko, który stał też na czele społecznego komitetu budowy nowego komisariatu.
Ten został w poniedziałek oficjalnie otwarty. Szyszko zabiegał o tę inwestycję 14 lat.
– Dużo dróg musieliśmy wychodzić i się udało, bo poprzednie warunki pracy były fatalne. Nie wiem, jak policjanci mogli tam pracować – mówi społecznik.
Nowy, biały, wysoki gmach komisariatu stoi vis a vis starego. Działkę na budowę przekazało miasto i dołożyło się finansowo do inwestycji. Całość kosztowała 19,2 mln zł.
- W tym miejscu chcę podkreślić, że tylko wspólne działanie jest determinantem budowania lokalnego społeczeństwa. Sprawnie działająca policja pełni wiodącą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom – podkreślił szef policji w Lublinie, nadkom. Sławomir Włada.
Nowy budynek to oczywiście lepsze warunki pracy dla mundurowych, ale też dla interesantów. Jest tu parking czy podjazd dla wózków inwalidzkich.
Komisariat swoim zasięgiem obejmuje dzielnice: Tatary, Hajdów - Zadębie, Kalinowszczyznę i Bronowice.
– To pokazuje, jak dynamicznie zmienia się cała formacja. W tym roku, w 100-lecie Polskiej Policji oddamy do użytku blisko 100 nowych obiektów. Zakupy nowoczesnego sprzętu, inwestycje budowlane, ale również podwyżki płac nie byłyby możliwe gdyby nie program modernizacji służb mundurowych – przemawiał wiceminister MSWiA, Sylwester Tułajew o programie wartym 9 mld zł.
I to nie koniec inwestycji na Lubelszczyźnie, bo jeszcze w tym roku zostanie otwartych kilka komisariatów, a w kolejnych latach np. komisariat numer 2 przy al. Unii Lubelskiej.
Szyszko jednak apelował o zwiększenie obsady placówki przy ul. Gospodarczej i nowe radiowozy.
– Dwa już jadą – odparł insp. Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. – Materia urzędnicza spowodowała, że są już w trasie, ale jeszcze nie dojechały. Zadbaliśmy też o dwa miejsca dla pojazdów elektrycznych, które w przyszłym roku otrzymamy – zapowiedział.
- W lubelskiej policji to będzie nowość. W Polsce są już takie inicjatywy realizowane. Wiemy, że musimy iść w tę stronę, w stronę ekologii – mówił nadinsp. Dariusz Augustyniak, zastępca Komendanta Głównego Policji i dodał, że to pojazdy sprawdzające się w miastach. – To kwestia doładowań i przebiegów.
Nowy komisariat policji powstanie na Tatarach. Wbili pierwsz...

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?