Nowy żłobek dla 210 dzieci powstał na Czechowie. To...

  Nowy żłobek dla 210 dzieci powstał na Czechowie. To najnowocześniejsza placówka w Lublinie (ZDJĘCIA)

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Nowy żłobek dla 210 dzieci powstał na Czechowie. To najnowocześniejsza placówka w Lublinie (ZDJĘCIA)
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kaczanowski

  To najnowszy i jednocześnie najnowocześniejszy żłobek w Lublinie. Budowa placówki przy ul. Zelwerowicza kosztowała prawie 17 mln zł.


  - Wszystkie nasze żłobki są piękne, ale tego nie da się porównać z żadnym innym - podkreślała Dorota Bydler, dyrektor żłobka przy ul. Zelwerowicza. Nowa placówka zacznie działać w najbliższy poniedziałek.

  - Zbudowana jest w stylu skandynawskim: kolory, prostota i światło - dodała Barbara Puszka, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków.

  Nowy budynek powstał na planie wachlarza. Opiekę znajdzie w nim 210 dzieci w sześciu oddziałach. Każdy jest wyposażony m.in. w: bawialnie, sypialnie i sanitariaty. W bezpośrednim sąsiedztwie sal dla dzieci powstały jadalnie oraz sale tematyczne: plastyczna, muzyczna, audiowizualna i sensoryczna.

  Żłobek ma własną kuchnię z zapleczem magazynowym oraz blok pralni. Sama kuchnia nie będzie jednak na razie działać. Powód? Opóźnił się przetarg na dostawę wyposażenia.

  - Posiłki będą dowożone ze żłobka przy ul. Wolskiej, ale nie powinno to potrwać dłużej niż dwa tygodnie - zapowiedziała Puszka.

  W żłobku zatrudnionych jest 56 osób. W tym 32 opiekunki, 10 pokojowych, 4 kucharzy, pielęgniarka, psycholog, położna. - Placówka będzie działać od godz. 6 do 19, czyli na dwie zmiany - poinformowała Puszka.

  - Jesteśmy dumni z tego żłobka. Modernizacja starych placówek nie daje takiej jakości przestrzeni - podkreślał Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

  Obecnie w Lublinie jest 1209 miejsc w miejskich żłobkach. - Mamy ok. 180 dzieci oczekujących na przyjęcie - przypominała Puszka.

  Nabór do żłobków teoretycznie trwa cały rok. Ale obecnie wszystkie miejsca są zajęte. - Niektórzy rodzice zapisują jednak dzieci do więcej niż jednej placówki - tłumaczyła Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina.

  - Do 15 września czekamy na informacje o tym, czy zapisane dziecko rzeczywiście zaczęło uczęszczać do danego żłobka. Jeśli nie, to zostanie skreślone z listy i na to miejsce będzie przyjęte jedno z dzieci oczekujących na liście rezerwowej - dodała Katarzyna Duma z biura prasowego ratusza.

  Ratusz dofinansowuje też pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych. - Chodzi o 400 złotych - wskazywał Żuk.

  Budowa żłobka przy Zelwerowicza pochłonęła 16,8 mln zł. Ok. 6,5 mln zł to dofinansowanie z funduszy UE oraz z rządowego „Maluch+ 2018”.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Obok ma być spalarnia zwłok

  Ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Taki pomysł łysonia i jego ekipy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No tak

  Volta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  No tak ale te linie wysokiego napięcia tym dzieciom nie pomogą a na pewno zaszkodzą - z drugiej strony ciekawe doświadczenie z wynikami za 20-40 lat - w usa już to przerabiali...............

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żłobek

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Współczuje pracownikom nowej Pani dyrektor. Juz dawno powinna mieć sprawe w sądzie o mobbing w stosunku do pracowników z poprzedniej placówki, którą kierowała. Teraz będzie jeszcze gorzej. A żłobek...rozwiń całość

  Współczuje pracownikom nowej Pani dyrektor. Juz dawno powinna mieć sprawe w sądzie o mobbing w stosunku do pracowników z poprzedniej placówki, którą kierowała. Teraz będzie jeszcze gorzej. A żłobek sam w sobie faktycznie robi wrażenie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  opieka

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ile pracuje tam osób aby zapewnić bezpieczeństwo tak dużej grupie dzieci. Uważam, że mniejszy byłby bezpieczniejszy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  no

  Ann (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  pieknie jak w kościole

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brak placu zabaw w żłobku nr 7 przy Braci Wieniawski. Wstyd Panie Prezydencie Żuk !!!

  Rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Jak to jest, że jedne dzieci mają wszystko, a na Braci Wieniawskich nie ma zwyczajnego placu zabaw dla dzieci. Jaki to będzie koszt? Maluteńki jak mniemam. Poproszę o działanie w tej sprawie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Plac zabaw

  Mama (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Też się z tym zgadzam!
  Większość lubelskich żłobków nie ma placów zabaw:-( W żłobku Nr8 Ciocie są kochane ale plac zabaw to tylko alejki i trawa. Proszę coś zrobić w tej sprawie :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koszt - odsyp

  Rączka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Jeśli mały koszt to i pod stołem do łapki też mało

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Osiedle

  Skarbnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Za 17 milionów to buduje się osiedle z 34 domków jednorodzinnych 150 m2 każdy. To pewnie więcej dzieci by się zmieściło. A każdy domek na innym osiedlu to i dojazd by był zbędny. Chore chore chore

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drodzy rodzice

  mW (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  W krajach poważnych jak Izrael masztów GSM nie buduje się 5 km od osiedli ludzkich. Ciekawe czy powstanie koło tego żłobka mega maszt Playa i ładnie będzie smażył okolice. Żuk oczywiście prostesty...rozwiń całość

  W krajach poważnych jak Izrael masztów GSM nie buduje się 5 km od osiedli ludzkich. Ciekawe czy powstanie koło tego żłobka mega maszt Playa i ładnie będzie smażył okolice. Żuk oczywiście prostesty olał. Tu sobie możecie obejrzeć o co biega youtube.com/watch?v=IJ-t1X1HMiQzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dewelopoezja

  Mordo ty moja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Drogo. Jak zwykle u Żuka. Buchalter - to też sztuka. Jak mówił Anioł

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żłobek

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Żłobek jest rozbudowany po to aby dzieci uczyli poznawać się świat więc dobro dzieci jest ważniejsze niż jakieś remonty dróg poza tym kiedyś nie było takich możliwości i teraz w ludziach widać...rozwiń całość

  Żłobek jest rozbudowany po to aby dzieci uczyli poznawać się świat więc dobro dzieci jest ważniejsze niż jakieś remonty dróg poza tym kiedyś nie było takich możliwości i teraz w ludziach widać efekty jak są nie dokształcani także na dzieci nie powinno być sczedzonej kasy z miasta powinno być więcej placów zabaw miejsc gdzie dzieci mogą swobodnie wyrazić siebie aby nie było problemów z kontaktem itd . Pozdrawiam i cieszę się że żłobek dołączył do nas :) zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo