Obiekty sportowe Lublinianki zmieniły się dzięki budżetowi...

  Obiekty sportowe Lublinianki zmieniły się dzięki budżetowi obywatelskiemu

  know

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Obiekty sportowe Lublinianki zmieniły się dzięki budżetowi obywatelskiemu
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kaczanowski

  Zmieniające się tereny sportowe klubu Lublinianka są dobrym przykładem wykorzystywania środków z budżetu obywatelskiego na potrzeby lokalnej społeczności. Odstraszający jeszcze niedawno stadion i zaniedbane boiska treningowe dzisiaj tworzą podwaliny pod realizację dzielnicowego centrum rekreacyjno-sportowego.
  Klub uczestniczy w budżecie obywatelskim od jego pierwszej edycji. Co roku pozyskiwał w ten sposób pieniądze na kolejne inwestycje i krok po kroku odnawiał własną infrastrukturę. Dzisiaj służy ona nie tylko seniorskiej drużynie czwartoligowych piłkarzy, ale przede wszystkim wielu grupom dzieci i młodzieży grającym w Lubliniance.

  W ramach budżetu obywatelskiego na Wieniawie m.in. wyremontowano, ogrodzono i uporządkowano teren wokół dwóch boisk treningowych.
  Przez wiele lat obszar ten był regularnie niszczony i zaśmiecany. Dzisiaj z boisk korzysta kilkaset dzieci trenujących w Lubliniance. – Możemy trenować od rana do wieczora. Z boisk będą też korzystały dzieci z przedszkola i ze szkół znajdujących się w dzielnicy Wieniawa – podkreśla Krzysztof Gralewski, koordynator grup młodzieżowych w Lubliniance i pomysłodawca zgłaszanych projektów.

  Budżet alert


  Z pieniędzy pozyskanych w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego wykonano także rewitalizację głównego stadionu klubu. Murawa boiska została przesunięta w stronę ul. Leszczyńskiego, stare i rozpadające się trybuny zostały wyburzone, a w ich miejsce powstały trybuny tymczasowe.

  To zaangażowanie rodziców dzieci pozwoliło władzom klubu skutecznie ubiegać się o środki. W każdej z edycji pomysły zgłoszone przez Lubliniankę zaliczały się do projektów, na które mieszkańcy Lublina oddali najwięcej głosów.

  - Przy pierwszym budżecie chcieliśmy tylko stworzyć coś na dolnych boiskach, które były strasznie zaniedbane. Udało nam się ten projekt zrealizować i przekonaliśmy się, że jest duże zainteresowanie Lublinianką. Pomogli nam głównie rodzice i znajomi. Wtedy pomyśleliśmy, że możemy zrobić więcej - przyznaje Gralewski.

  W tegorocznym budżecie obywatelskim Lublinianka realizować będzie kolejne projekty. Duży zakłada m.in. wykonanie prac końcowych i modernizację bieżni żużlowej wokół boiska na nowoczesną z tworzyw sztucznych.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ściema

  Nowak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Żuk daje wygrywać Lubliniance i tyle a inne projekty na Wieniawie nie do wygrania

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do czego potrzebna jest bieżnia. Nie lepiej skoncentrować się na płycie boiskowej?

  Revital (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Dobra bieżnia jest na Starcie. Ponadto dokończyć owal trybun. Po zakończeniu restauracji boiska i stadionu i Motor będzie mógł rozgrywać mecze na Lubliniance. Na pewno na Wieniawie będzie na meczu...rozwiń całość

  Dobra bieżnia jest na Starcie. Ponadto dokończyć owal trybun. Po zakończeniu restauracji boiska i stadionu i Motor będzie mógł rozgrywać mecze na Lubliniance. Na pewno na Wieniawie będzie na meczu więcej luda niż na ARENIE. No cóż - POżyjemy zobaczymy co z tych nasich obiecanek - cacanek będzie. A o żużlu cisza. Brak funduszów na modernizację stadionu na Nowej Drodze. A żużel ma tylko warunkową licencję na start w ekstralidze żużlowej. POniektórzy o tym zapomnieli?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  buahahahahahahahahaha większych bzdur dawno nie czytałem :D

  podpisrt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  W czym może przeszkadzać bieżnia? Nie da się przez nią skoncentrować na murawie? :D Dobra bieżnia w centrum miasta dla okolicznych mieszkańców jest świetną sprawą. Sportowych obiektów w dużym...rozwiń całość

  W czym może przeszkadzać bieżnia? Nie da się przez nią skoncentrować na murawie? :D Dobra bieżnia w centrum miasta dla okolicznych mieszkańców jest świetną sprawą. Sportowych obiektów w dużym mieście nigdy dość.
  Motor na Wieniawie :D , chłopie co ty bierzesz? I jeszcze, że frekwencja była by większa niż na Arenie hahahahaha W jakim ty świecie żyjesz? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  błąd w treści

  inz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Przecież nie wygrali w tym roku dużego projektu tylko 2 małe.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Widać, że dalej rzundzą Lublinem ludki z prowincji.

  Rosomac (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Owal trybun dalej nie zamknięty od strony Czechowa. Ta dziura w trybunach jest już65 lat i będzie dalej. Może dobije do 100 lat. Czyli nihil novi po nasiemu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmieniły się czy zmieniają się.

  Roman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

  Ile jeszcze lat szkopska agitka będzie piać hymny POchwalne na nasi władzuchnę?. Nie lepiej POczekać do zakończenia inwestycji? Wszak szkopskie przysłowie głosi od wieków:" Ende gut alles gut. A tu...rozwiń całość

  Ile jeszcze lat szkopska agitka będzie piać hymny POchwalne na nasi władzuchnę?. Nie lepiej POczekać do zakończenia inwestycji? Wszak szkopskie przysłowie głosi od wieków:" Ende gut alles gut. A tu niedżwiedż w puszczy a już dzielą skórę zwierzaka.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo

  Mieszkaniec Lublina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wszystko przepuszczone przez budżet miejskiej spółki

  NomenKlatura (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Wszystko po to, by partyjna nomenklatura miała skąd czerpać dochody równoległe do samorządowych diet.

  Zanim powstał w Lublinie „Budżet Obywatelski”, to jeden lokalnych z doktorów ekonomii...rozwiń całość

  Wszystko po to, by partyjna nomenklatura miała skąd czerpać dochody równoległe do samorządowych diet.

  Zanim powstał w Lublinie „Budżet Obywatelski”, to jeden lokalnych z doktorów ekonomii przekształcił zakład budżetowy w spółkę z o.o., co miało poprawić sytuację finansową, a skumulowało tylko straty i zwiększyło poziom dotacji celowych naszego miasta.

  Patrząc na to wszystko przez pryzmat szklanki napełnionej do poły wodą, można odnieść nieodparte wrażanie, że gdyby nie „Budżet Obywatelski”, to takie miejsce jak opisane w powyższym materiale byłoby już zupełną ruiną.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Filozofie z Czechowa znowu narzekasz? Kur... co za menda - nigdy nie napisze nic pozytywnego, tylko ciągle wyszukuje sobie kolejne preteksty to marudzenia i wypłakiwania się na forach lokalnych gazet.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taka prawda jest

  NomenKlatura (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Szpiclu, który zaczynasz lekturę wpisów od sprawdzania adresów IP i geolokalizacji komentujących — wystarczy, że tacy jak wy zawsze wychwalali wszystko, co pochodziło od władzy i to bez względu na...rozwiń całość

  Szpiclu, który zaczynasz lekturę wpisów od sprawdzania adresów IP i geolokalizacji komentujących — wystarczy, że tacy jak wy zawsze wychwalali wszystko, co pochodziło od władzy i to bez względu na to, czy byli to zaborcy, czy zewnętrzni i wewnętrzni okupanci, albo ich wasale. Chwalcie nadal nomenklaturowy układ, z którego doskonale żyjecie bez jakiejkolwiek odpowiedzialności, żerując na pieniądzach za przeproszeniem publicznych. Od tego, co piszą i mówią inni wara wam, bo mają do tego takie samo prawo jak wy i to, pomimo że gwałcicie je każdego dnia.

  Ile dotacji celowych poszło do tej spółki w bieżącym roku wiedzą pewnie doskonale ci, którzy pełnią tam funkcje w zarządzie i biorą gigantyczne pieniądze pomimo strat w działalności. Jesteś pośród nich, czy tak z przyzwyczajenia włazisz wszystkim nomenklaturowcom pomiędzy cztery litery? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto pozwolił

  nowobogaccy rujnują wieniawę za zgodą ratusza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  na to maksymalne dogęszczanie zabudowy widoczne na zdjęciu? To jakiś koszmar, niedługo w Saskim zaczną stawiać te bloczyska wykupowane przez snobów z nadmiarem kasy na kontach.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiejski głupek

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  Lecz się biedaku na razie masz darmową służbę zdrowia


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkopski moderatorze uważaj bo bekniesz za puszczanie napastliwych tekstów

  Klopa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  nasiej braci na adwersarzy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żuk Świdnik

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  I takie same w identyczniści swej nakłady na Spartakusa jeśli wygłosuje. Rozumisz to żuku?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MOTOR LUBLIN

  kibic Avii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  MOTOR LUBLIN to nie jest polski klub, to nie jest polski klub, to nie jest polski klub!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo