Obrońcy wbili Motorowi gole

Marcin Puka
Kamil Hempel i jego koledzy z Motoru przegrali 0:2.
Kamil Hempel i jego koledzy z Motoru przegrali 0:2. Fot. Przemysław Szyszka
Nie udał się piłkarzom lubelskiego Motoru rewanż za przegraną w meczu 1/32 Remes Pucharu Polski z Pogonią w Szczecinie 0:2. W starciu o pierwszoligowe punkty padł taki sam wynik. Dodajmy zasłużony, ponieważ gospodarze dominowali na boisku od pierwszych minut. Lublinianie starali się jak mogli, ale praktycznie nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Pogoni.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, ku czci zmarłego wychowanka Pogoni Rafała Rogowskiego. Miejscowi nie patyczkowali się i od razu za- atakowali. Jednak do celu nie potrafili trafić Marcin Woźniak, Przemysław Pietruszka i Maksymilian Rogalski. W odsiecz przyszli im obrońcy. Najpierw głową Gieresza pokonał Maciej Mysiak, a końcowy wynik meczu ustalił również "główką" Marcin Nowak.

Motor w niczym nie przypominał drużyny, która dobrze prezentowała się w poprzednich meczach. Najgroźniejszą akcję przeprowadził dopiero w 80 min, ale bramkarz Pogoni Krzysztof Pyskaty zachował czyste konto.

Prawdopodobnie Polski Związek Piłki Nożnej nie przedłuży warunkowej licencji trenerowi Motoru Mirosławowi Kosowskiemu. Ostateczna decyzja powinna zapaść dzisiaj.

Pogoń Szczecin - Motor Lublin 2:0 (2:0)

Bramki: Mysiak 28, Nowak 42 Widzów: 5000 Sędziował: Michał Mularczyk ze Skierniewic
Pogoń: Pyskaty 6 - Nowak 7, Hrymowicz 6, Dymek 6, Mysiak 7 - Rogalski 6 (72 Wólkiewicz), Dymek 6, Mysiak 7, Parzy 5 (60 Prędota 4), Pietruszka 6 - Moskalewicz 6, Lebedyński 5 (79 Dziuba). Trener: Piotr Mandrysz.
Motor: Gieresz 5 - Falisiewicz 4 (88 Iracki), Maciejewski 5, Kursa 4 (75 Syroka), Wojdyga 4 - Lenart 4 (61 Budzyński), Żmuda 5, Niemczyk 5, Popławski 4 - Hempel 4, Białek 4. Trener: Mirosław Kosowski.