Obrzęd Wielkiego Poświęcenia Wody w lubelskiej Cerkwi (ZDJĘCIA)

PN
Udostępnij:
Parafie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego posługujące się tzw. kalendarzem nowym gregoriańskim obchodziły w środę Święto Chrztu Pańskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Ś
Świadek JEHOWY
W wersecie Jana 1:1 powiedziano,że Słowo (gr. logos, rodz. męski) był "u Boga" , nie mógł więc jednocześnie być Bogiem, tzn. Bogiem Wszechmocnym (ponadto gdyby w wersecie 1 rzeczywiście chodziło o to,że Słowo jest Bogiem, nie byłby potrzebny werset 2). Prócz tego za drugim razem greckie określenie theos ("bóg") występuje bez rodzajnika (gr. ho). Profesor E. Haenchen w swym komentarzu do pierwszych sześciu rozdziałów Ewangelii według Jana napisał na ten temat: "W tamtych czasach słowa [theos - "bóg,boski"] oraz [ho theos - "Bóg"] nie oznaczały tego samego. (...) W gruncie rzeczy również dla (...) pisarza Ewangelii tylko Ojciec był [ho theos - "Bogiem"] (por.17,3); Syn jest Mu podporządkowany (por. 14,28). Ale o tym werset wspomina jedynie marginesowo, gdyż przede wszystkim podkreśla ich bliskość (...) Wypowiedż,że u boku Boga istnieje odrębna, poddana Mu istota boska,harmonizowała z monoteizmem żydowskim i chrześcijańskim. Dowodzi tego Filipian 2,6-10. Paweł opisuje tu taki właśnie byt boski,który póżniej stał się człowiekiem, Jezusem Chrystusem (...) Tak więc ani w tym miejscu, ani w Jana 1,1 nie chodzi o jakąś dialektyczną dwoistość, lecz raczej o dwie odrębne jednostki połączone osobistą więzią" (Das Johannesevangelium, Tybinga 1980, s. 116). (JW.ORG)
D
Dariusz
A jakie przekręty robią duchowni z cerkwi przy ul.Ruskiej,w związku ze "Starym cmentarzem unickim" Walecznych/Unicka w Lublinie ! Niezgodnie z prawem przejęli w 1993 r.mienie publiczne (zabytkowy cmentarz wielowyznaniowy ;unicki,rzym.kat.i prawosławny) od Skarbu Państwa (parafii nie należało się żadne tzw.mienie zastępcze za działkę nr.39/2,gdyż nie była ona kiedykolwiek jej właścicielem). Następnie zniszczyli zabytek wykorzystując cmentarz (pod warstwą gruntu są dobrze zachowane groby i szczątki ludzkie - badania georadarowe Politechniki Lubelskiej w 2011 r.) przez 23 lata niezgodnie z przeznaczeniem (parafia ma obowiązek opieki nad zabytkiem - wpis do Woj.Ewidencji Zabytków w 1989 r.). Oficjalnie zniszczenie zabytku stwierdził Prezydent Lublina w MPZP dla "Starego cmentarza unickiego" uchwalonym przez Radę Miasta Lublin 26 kwietnia 2012 r. cyt: "parafia niestety doprowadziła do degradacji powierzonego jej mienia ".Proboszcz wyciął 4 lutego 2012 r.71 zdrowych 300 letnich drzew z terenu nekropolii,łamiąc tym Ustawę O ochronie Przyrody ( inwentaryzacja dendrologiczna stwierdzała,że spośród 76 drzew tylko dwa są obumarłe i dwa obumierające !!! ) i Ustawę O ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Woj.Urząd Ochrony Zabytków w 2011 r.ocenił wartość kulturową drzewostanu na cmentarzu i stwierdził,że drzewa mają dużą wartość przyrodniczą,ekologiczną i kulturową !!! ).Ponadto proboszcz złamał zakaz wycinania drzew z terenu "Starego cmentarza unickiego" zawarty w Postanowieniu o nieuzgodnieniu warunków zabudowy (forma ochrony zabytków) wydany przez Woj.Konserwatora Zabytków 8 kwietnia 2011 r. !!! Od 1989 r. do tej pory zabytkowy cmentarz jest nieogrodzony i nieoznaczony,co skutkuje profanowaniem miejsca pochówku ludzi poprzez wyprowadzanie psów przez mieszkańców,którzy tłumaczą się tym,że nie ma tablicy,że jest to cmentarz!!!
...
Poczytaj dokładnie On, istniejąc w postaci2 Bożej,
nie skorzystał ze sposobności2,
aby na równi2 być z Bogiem,
7 lecz ogołocił3 samego siebie,
przyjąwszy postać sługi3,
stawszy się podobnym do ludzi.

Z kontekstu jasno wynika. że Jezus ogołocił samego siebie mimo ze był Bogiem. Nie skorzystał ze sposobności aby na równi być z Bogiem. Przyjął postać człowieka. Szkoda mi was że tak wami manipuluja że juz sami czytać i myśleć nie możecie.
...
Czytaj dalej bzdury Brooklynu. Ni teraz to się ośmieszyłeś... Z kontekstu wynika właśnie co innego...
p
pytajnik
Ile biskup Abel zainkasował za święcenie wody? Kto mnie przekona że biskup Abel jest dobrodusznym człowiekiem brzydzącym się dobrami doczesnymi?
Ś
Świadek JEHOWY
Prorok Izajasz pod natchnieniem Bożym,wypowiedział proroctwo o przyjściu Mesjasza na Ziemię,i jak będą ludzie Go zwać : "Cudowny Doradca,Potężny Bóg,Wiekuisty Ojciec,Książę Pokoju" (Izajasza 9: 6). Z kontekstu wynika,jak i z treści całej Biblii,że to Bóg Wszechmocny JEHOWA (JAHWE) posłał na Ziemię Swego pierworodnego,umiłowanego Syna Jezusa,który stał się Mesjaszem,czyli namaszczonym duchem świętym Wybawcą posłusznych ludzi.Dlatego nazwany jest Potężnym Bogiem i Wiekuistym Ojcem.Jehowa Bóg przekazał Mu wszelką władzę w niebie i na Ziemi,aby doprowadził wierzących do życia wiecznego w jedności z Bogiem (Objawienie 7 rozdział).
...
to dlaczego nie uznajecie prawd zapisanych w Biblii???

1. Na początku świadkowie nosili krzyże w klapach marynarek. Potem już z tego zrezygnowali. Dlaczego? Czyżby Brooklyn nakazał zmianę?

2. Nie uznajecie Jezusa za Boga chociaż Biblia mówi inaczej.

"Pan mój i Bóg mój" Jezus wtedy nie zaprzeczył.
Poczytaj ze zrozumieniem Ewangelię Sw Jana. I Bogiem było Słowo. Ono przyszło do swojej własności a swoi go nie poznali. Skoro Jezus nie jest Bogiem to dlaczego Ewangelista mówi o ludziach jako Jego własność? W innym miejscu Jezus mówi: Ja Jestem Drogą Prawdą i Życiem. Czy któryś z ludzi może być panem życia i prawdą i drogą jak nie sam Bóg? Co oznacza imię Emmanuel sprawdziłeś? Emmanuel - Bóg z nami
Ś
Świadek JEHOWY
W kwestii rozumienia Biblii,i kogo należy uznawać za mających prawo ją interpretować,odpowiada sama Biblia w słowach Chrystusa Jezusa: Mateusza 24: 45-47 ; Jana 13:35 ; Jana 4: 23-24. (JW.ORG)
...
A was Brooklyn non stop wprowadza w błąd zmieniać co jakiś czas swoje poglądy. Najciemniej pod latarnią
Ś
Świadek JEHOWY
Duchowni wprowadzają ludzi w błąd fałszywymi naukami.Prawosławie opiera się na doktrynie,tworzonej począwszy od soboru w Nicei,zwołanego przez cesarza Konstantyna w 325 r.n.e.,kiedy to biskupi w cesarstwie zaczęli się spierać mając różne poglądy.Aby utrzymać jedność władzy w cesarstwie,Konstantyn zwołał sobór i narzucił doktrynę niezgodną z Biblią,a niezgadzających się z nim usunął z urzędu biskupa.Prawosławie uznaje siedem soborów następujących po sobie,na których dalej tworzono doktryny niezgodne z Biblią.Natomiast katolicyzm uznaje oprócz tych siedmiu soborów,kolejne sobory,na których tworzono dalsze doktryny również niezgodne z Biblią. (JW.ORG)
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie