Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Matej Zagar...

Oceniamy żużlowców Motoru. Jaki to był sezon PGE Ekstraligi dla lubelskich zawodników?

Matej Zagar

Słoweniec był jednym z większych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Wystartował w 73 biegach, z których wygrał 22 (30 procent). Tylko sześć razy mijał linię mety na czwartej pozycji, a raz nie ukończył wyścigu.

W tym sezonie Zagar wywalczył dla drużyny 133 punkty (20 procent) oraz 18 bonusów (najwięcej w całej lidze). To daje mu średnią 2,068 pkt/bieg i 10. miejsce w klasyfikacji PGE Ekstraligi.

Jego transfer budził przed sezonem mieszane uczucia. Zagar udowodnił jednał, że mimo 37 lat wciąż stać go na skuteczną jazdę w PGE Ekstralidze. W lubelskim zespole zanotował mocny progres wyników względem poprzednich sezonów.